Büyükşehir'den İftar Yemeği Rezaleti!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince ilçelerde düzenlenen iftar yemeği Siverek ilçesinde çileye döndü.

Büyükşehir'den İftar Yemeği Rezaleti!

Her yıl Ramazan ayında Siverek Belediyesi tarafından Ağaçhan Parkında düzenlenen iftar yemeği, orucun 7. günü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince verildi. Grup Yorum ilahi konserinde düzenlenen iftar yemeğine katılanlar oturmak için yer bulamazken, görevlilerin sert tavırları katılanları çileden çıkardı. Yemek dağıtımının rezalete dönüştüğü etkinlikte onlarca kişi yemek bulamadı.

Ramazan ayı olması nedeniyle iftar saatine kadar bekleyen çok sayıda vatandaş alandan yemek yiyemeden ayrıldı. Yemek firması yetkilileri ve görevlilerle tartışan vatandaşlar, yemekleri fırlatan görevlilere tepki gösterdi.Siverek Belediyesinin her gün alanda bin kişiye yemek dağıttığını dile getiren Siverek Esnaf ve Zanaatkârlar Derneği Başkanı Hamza Saklım, "Bu gece burada bir rezalet yaşandı resmen. İnsanlar buraya iftar için toplandı ama çok sayıda kişi yemek yemeden hatta iftarını bile açmadan ayrıldı." dedi.

Yemek firması yetkililerine tepki gösteren Saklım, "Siverek Belediyesine teşekkür ediyoruz, her gece burada yaklaşık bin kişiye yemek dağıtıyor ki hiç sorun yaşandığını görmedim. Bu akşam görevlilerin yemekleri fırlattıklarına şahit olduk ve çok üzüldük." diye konuştu.

Organizasyonunun tam bir fiyasko olduğunu belirten esnaf Selman Minteş, katılan çok sayıda vatandaşın yanı sıra davet edilen sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de aç kaldığına dikkat çekerek, "Bu akşam burada firma elemanlarının yemekleri fırlatmaları insanları aşağılar nitelikte idi. Madem üstesinden gelemeyeceksin yapma, bırak. İnsanlar oruçlu bir halde davetinize icabet ediyor, yemek veremiyorsun üstüne saygısızlık yapıyorsun." ifadelerini kullandı.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
REKLAM
REKLAM - 1 yıl Önce

buyukşehşir reklam dısında ne işe yararki

TIRŞIKCILER
TIRŞIKCILER - 1 yıl Önce

TIRŞIKCILER NOLDU GITTINIZDE ELINIZE NE GECTI ALLAHIN TIRSIKCILERI

TIRŞIKÇI MEMO
TIRŞIKÇI MEMO - 1 yıl Önce

DAHA ÇOK REZIL OLURSUNUZ

birisi
birisi - 1 yıl Önce

haramdır yemeyin

Admin
Admin - 1 yıl Önce

24 Haziranda sizde sert davranın oy vermeyinu

medeni kibar
medeni kibar - 1 yıl Önce

siverege ilk geldigimde esnafın ve halkın bana dedigi şu oluyordu hoca bura siverek sende alış.bu zihniyet oldugu sürece siverek iflah olmaz.vesselam

Muhalefet
Muhalefet - 1 yıl Önce

Mustahak gulunecek haldeler hele o yemek fırlatma olayı urfada kimseye yetki vermiceksin ehlak lazım bu memlekete

misafir
misafir - 1 yıl Önce

bu mübarek ayda savaş mağduru kadınlara çocuklara yetimlere yardımcı olan el uzatan sivil toplum kuruluşlarına teşekkürler


SIRADAKİ HABER