Büyükşehir Belediyesi İş Hanına Mı Taşınacak

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül seçim çalışmaları kapsamında en büyük projesi olarak açıkladığı yeni hizmet binası projesi iptal mi ediliyor?

Büyükşehir Belediyesi İş Hanına Mı Taşınacak

31 Mart Yerel seçimleri öncesi düzenlediği basın toplantısıyla projelerini açıklayan Beyazgül, en büyük projelerinden birini ise Büyükşehir Belediyesi’ne yeni hizmet binası kazandırmak olarak duyurmuştu.  

Şanlıurfa-Diyarbakır yolu üzerinde yer alan Harran Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesinde yapılması planlanan yeni hizmet binası için İstanbul merkezli bir mimarlık firmasına 300 bin TL bedel ile proje hazırlatılmıştı. Kamuoyu tarafından yeni hizmet binasının inşaat çalışması ne zaman başlayacak diye beklenirken yeni bir gelişme yaşandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül’ün bu projeyi askıya aldığı, bunun yerine ise TOKİ tarafından TOKİ’nin Haliliye ilçesinde yer alan Bamyasuyu Mahallesinde yapımını sürdürdüğü “Şanlıurfa Merkez Eski Sanayi Projesi” kapsamında 236 işyeri kapasiteli iş hanına taşınacağı ileri sürülüyor.

 MAĞDURİYET YAŞANACAK

TOKİ,  “Şanlıurfa Merkez Eski Sanayi Projesi” kapsamında inşası tamamlanma aşamasında olan 236 iş yerini 23 Eylül 2018 tarihinde açık attırma yöntemiyle satışa sunmuştu.

Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet binasının 236 iş yeri kapasiteli iş hanına taşınmasıyla açık attırmada iş yerini alan hak sahiplerinin mağduriyetinin oluşabileceği belirtiliyor.

Alıcılar, büyüklükleri 17m² ile 137m² arasında değişen iş yerlerine 115 bin TL’den başlayan fiyatlarla yüzde 50 peşinat ve 60 ay vade ödeme planıyla sahip olacakken alıcıların yaşayacağı mağduriyetin nasıl giderileceği merak ediliyor.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 06:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 ay Önce

Burnuma yine rant kokusu geliyor. Binanın yıllık kirasını kamuoyuna açıklayın. Sonra işlem yapın. Birkaç yıllık kira ile bina dikilebilirse niye kira?. Ha birde trafik tuzu biberi olur.

SIRADAKİ HABER