Büyükbaş Hayvan Çalan Hırsızlar Siverek'te Yakalandı

Erzincan’ın Kemah ilçesinde 5 büyükbaş hayvanı çalınan bir besiciye ait hayvanların jandarma tarafından Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunduğu bildirildi.

Büyükbaş Hayvan Çalan Hırsızlar Siverek'te Yakalandı

Gölkaynak köyünde yaşayan ve eşi Şengül Çetinkaya ile besicilikle uğraşan Orhan Çetinkaya, 6 Ocak sabahı ahırdaki 5 büyükbaş hayvanının çalındığını fark ederek durumu jandarmaya bildirdi.

İhbar üzerine çalışma başlatan jandarma ekipleri, plakası belirlenen bir aracın olay günü bölgede görüldüğünü saptadı. Plaka tanıma sistemi üzerinden yapılan çalışmalarla aracın Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi merkezinde olduğu tespit edildi.

Olaya karışan 4 zanlıdan 3’ü kısa sürede Siverek’te yakalandı. Çalıntı 5 büyükbaş hayvan ile hayvanlar çalındıktan sonra doğan 2 buzağı ise Mehmetçik tarafından sahibine teslim edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 13 ay Önce

Bazı kendini bilmezlerin güzelim Siveregi, Viranşehir'i Akçakale'yi Şanlıurfa'yi yapmış oldukları eroin,esrar kaçakçılığı ile, genç kız, kadın katliamı ile, sahtecilik-telefon dolandırıcılığı ile, fuhuş-kız-kadın ticareti ile Türkiye de aşağılamaya, Hakkı yoktur...Her Şanlıurfa'lı bulunduğu toplumda onurlu, şerefli ve saygın yaşamak ister...Gerek bulunduğu İl-İlçesinde, ve gerekse diğer Şehirlerde ve yurt dışında bulunsun...Kent Konseyleri ne yapar...En yakın İdari ve Adlı Makamlara baş vurup, Şanlıurfa'lının Şanını korumak adına, harekete geçmeleri... Hırsızlar, namussuzlar T.C. Kimliklerinden "ŞANLIURFA" ismini taşımayı hak etmiyor...

SIRADAKİ HABER