Buraya Köpek Bağlasan Durmaz!

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bulunan Ahmet Bahçıvan İş Merkezi'nin hali görenleri şaşkına çeviriyor.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi bulunduğu konum ve barındırdığı iş yerleri ile önemli bir yere sahip. Su aboneliği, tahsilatı ve vezneleri bulunan bu iş merkezinde aynı zamanda Dedaş ödeme noktalarıda bulunmakta. Mevcut konumu ile merkezi olması sebebi ile iş merkezinde sürekli kalabalık bir ortam bulunmakta. İş merkezinde yer alan ve ikinci kata çıkmak için kullanılan kuleli merdiven vatandaşların midesini bulandırmakta. WhatsApp ihbar hattımıza ulaştırılan görüntüler doğrultusunda kaleme aldığımız haberimizde kuleli merdivenin hali içler acısı. Görüntülerin ulaşmasıyla kuleli merdiveni inceleme fırsatı bulduk, içerisinde yer alan çöplerin, atıkların ve dışkıların verdiği koku içeriden saniyeler içinde kaçmanıza sebep olabilir. WhatsApp ihbar hattımıza görüntüleri ulaştıran Kenan B. " Bura neresi biliyorsunuz değil mi? Burası dönemin Belediye Başkanı Ahmet Bahçıvan'ın yapmış olduğu bir proje ve burası kaç kişiye ekmek kapısı şuanda. Belediye Başkanımız nerede kaç defa buradan geçti, buranın bu şekilde olmasının sebebi bizmiyiz? İçerisi leş gibi kokuyor ve köpek bağlasan durmaz duran köpekde zehirlenir. Burada su vezneleri var Dedaş ödeme noktaları var biz sürekli buradayız ve Şanlıurfa'da bulunan vatandaşlar illaki buraya geliyor ister istemez. Bir de buranın kapatılacağını söylediler, yani öyle bir söylenti var kapatılacağına temizlense daha iyi olmaz mı biz bu merdivenden yukarı çıkıyoruz neden işin üstesinden gelmek yerine işten kaçıyoruz. Sayın Çiftçi'ye sesleniyorum yeter artık halkınla ilgilen televizyon karşısında kameralara gülümselemek ile olmuyor bu kadar yatırım aldık şu kadar proje başlattık demekle olmuyor. Gel işinin hakkını ver buraya adam gönder incelesinler bakın temizlesinler demiyorum incelesinler Allah muhafaza bulaşıcı hastalık falan vardır günaha girmeyelim " dedi.

İş Merkezi içerisinde yer alan kuleli merdivenin duvarları aşınmış ve yerlerde insan dışkısı bulunmakta. Şanlıurfa için büyük bir ayıp teşkil eden kuleli merdivenin incelenmesini ve gerekli müdahalenin yapılmasını diliyoruz.


Ahmet Bahçıvan Kimdir?

1951 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra 1969 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde yüksek öğrenimine başladı.

1975 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinden Elektronik Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Üniversite öğrenimi sırasında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) İcra konseyi üyeliği ve KTÜ Talebe Birliği Başkanlığı yaptı.Bu yıllarda 3 arkadaşıyla birlikte Milli Kaynak dergisini çıkartarak şiir ve makaleler yayınladı. Kürtçe, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

İş hayatına Meteoroloji Genel Müdürlüğü Telsiz atölyesinde başmühendis olarak başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Elektronik Sanayi Şube Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra İstanbul’da özel sektöre ait bir televizyon fabrikasında genel müdür olarak çalıştı. Bu görevi esnasında defalarca yurtdışına teknik seyahatlerde bulundu. İngiltere’de mesleki ihtisas yaptı.1978 yılında Türkiye’ye dönerek o güne kadar ithalat yoluyla Türkiye’de satışı gerçekleşen küçük elektrik motorlarını üretmeye başladı.

Siyasete Refah Partisinde 1991 yılında Şanlıurfa milletvekili adayı olarak girdi.1994 Yerel seçimlerinde % 45 oy alarak Şanlıurfa Belediye Başkanı seçildi.1999 yerel seçimlerinde % 42 gibi bir oy alarak Şanlıurfa Belediye Başkanlığına yeniden seçildi.
Belediye başkanlığı döneminde aşağıdaki büyük projelere imza atmıştır;

1 - Karakoyun Projesi Şehirde hastalık ve koku saçarak görüntü ve çevre kirliliğine yol açan ve 50 yıldır hiçbir siyasetçinin vaat etmesine rağmen üzerini kapatamadığı Karakoyun deresi kurutularak üzerine modern bir iş merkezi yapılmıştır.

2 - Belediye meclisinin kararıyla kendi döneminde ve muhalefet belediye başkanı döneminde olmak üzere 2 defa bu önemli projenin uygulayıcısı olarak bu iş merkezine ‘’AHMET BAHÇIVAN İŞ MERKEZİ’’ adı verilmiştir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kilic
ali kilic - 2 yıl Önce

defalarca belediyeye konuyu belirttim fakat birturlu ilgilenen olmadi denetleyende olmayinca manzara bu bir diger sansizlik secim vaktinin olmayisi secim vakti olsaydi illa bir siyasetci ordan gecerdi yerinizde rahatsiz olmayin secmis oldugumuz kisiler rahatiniza bakin

SIRADAKİ HABER