Burası Siverek, Burada İş Var Kampanyası

Siverek Ticaret ve sanayi odasındaki toplantıya çok sayıda iş adamı katıldı.

Burası Siverek, Burada İş Var Kampanyası

Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla başlatılan “İstihdam Seferberliği 2019” kampanyası kapsamında Siverek ilçesinde teşviklerin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Siverek Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen toplantıda hazırlanan istihdam teşvik paketinin meclisten geçerek resmi gazetede yayınlandığını belirten oda genel sekreteri Yeliz Akın, yasanın yürürlüğe girdiğini anlattı.

Çalışma ve İş-Kur Siverek Hizmet Merkezi’nde görevli meslek danışmanı Hüseyin Galyan, projenin koordineli bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. Şanlıurfa’nın şanslı bir şehir olduğunu dile getiren Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Şanlıurfa İl Müdürü İsmail Ünlü, “18 farklı teşvikin uygulandığı hatta birçok ilde olmayan teşviklerin uygulandığı illerin başında geliyor. Bu imkânlardan ve fırsatlardan yararlanmanızı arzu ediyoruz. Bir işletmenin bir işçi kardeşimize yeni bir istihdam yaratması çok şey değiştirir. İstihdamın artırılması işimizin gelişmesine, üretimin artmasına, büyümesine vesile olur.” dedi.

Ünlü, işverenlere tablolarla verilen teşvikleri anlatarak bilgilendirdi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER