“Bu Yolda 10 Tane İnsan Gözümüzün Önünde Öldü”

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan Karakoyun Köprülü Kavşak yapımı devam ederken yoldaki düzensiz çalışma, yolda bulunan esnafı çileden çıkardı.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine Bağlı İpekyol Bulvarında bulunan ve yapımı aylardır devam eden Karakoyun Köprülü Kavşağını Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlenmesiyle köprülü Kavşak çalışması da hızlandı.

“10 Tane İnsan Gözümüzün Önünde Öldü”

Yol yapımının devam ediği yolda bulunan esnaf Medeni Apaydın; ‘’Oy istemeye geldiğinde herkesten oyunu alıyor iş yapmaya geldiğinde herkes birbirine bakıyor. Ödenek yoksa bu yola neden başladınız. Yâda başlattıysanız bitirin o zaman bu yolda 10 tane insan gözümüzün önünde öldü, yüzlerce araç pert oldu, tırlar bir birine girdi. Şuan bu yolu yapmışlar Buradan “U” dönüşü yapıp Süleymaniye’ye gidiyorlar burada da kaza olacak.” İfadelerini kullanarak Karakoyun Köprülü Kavşağına çıkan yolu kendi aracıyla yolu kapattı’’ ifadelerini kullandı.

Medeni Apaydın; ‘’burada oto bakım işi yapıyorum 1 buçuk yıldır bu yolun sorunlarıyla uğraşıyoruz. Başka memlekette olsa 1 ayda bunun 5 katı büyüklükte yollar yapılıyor bu bizim yol 1 buçuk yıl oldu bitmemiş ve daha ne zaman biteceği belli değil’’ dedi.

‘’Kendi İmkânlarıyla Yolu Kapattılar’’

Biz kendi arabamızı buraya koyduk yolu kapattık ifadelerini kullanan Apaydın; kimse geçmesin diye lastik izlerinden de anlaşılıyor burayı bu şekilde yaptılar bıraktılar hiç iyi etmediler. Yetkili birinin buraya gelip düzgün bir proje çıkarması lazım. Kaza olup birilerinin ölmesi gerekmiyor.” Dedi

“Burası Ölü Haldeyken Başkan Beyazgül’ün Eline Geçti”

Medeni Apaydın; “Yetkililere sesleniyorum başka memleketlerde esnafa gelip bir sorununuz bir ihtiyacınız var mı diye sorarlar ama burada öyle bir şey yok. Başkan Beyazgül bir kere geldi ama burası ölü bir haldeyken onun eline geçti buraya bir şeyler yapılabilir.” Dedi.

“1 Buçuk Yıldır Bu Yoldan Şikâyetçiyiz”

Bu yoldan şikâyetçiyiz bu şikâyetlerimizin giderilmesini istiyoruz diye konuşan Apaydın; “1 buçuk yıldır bu sorunu yaşıyoruz. Yetkilere bu durumu anlattığımız zaman para yok diyorlar. Bizimde paramız yok 1 buçuk yıldır burada ben batmak üzereyim. Vergiye geldi mi faiziyle ödemedik mi alıyorlar. Biz sıkıntıdayız gelin bize yardım edin dediğimizde kimseden ses çıkmıyor. Herkes sağır, dilsiz, kör oluyorlar.” Dedi

“Ben İflas Etmek Üzereyim”

Ne zaman yapılacağına dair bir tarih söylemediklerini ifade eden esnaf Medeni Apaydın; “Bize yardımcı olsunlar ben burada batmak üzereyim benim başıma gelen onların yakınının başında gelsin ki belki o zaman anlarlar neyin ne olduğunu konuşsak ta boş.” İfadelerini kullandı.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

100 kişi aynı tepkiyi gösterse mecburen yaparlar. Ses çıkaran olmayınca, sivil toplum kuruluşları işlerini yapmayınca daha çok hizmet bekleriz...

Urfali
Urfali - 2 ay Önce

Darisi larakoyun deresi iislahi cin insAllah .kokudan pislikten durulmuyor.. insAllah en kisa zamanda cevrei ve dere islah edilir

halil
halil - 2 hafta Önce

neyi becerdiler

SIRADAKİ HABER