Bu Numara Sizi Ararsa Sakın Cevap Vermeyin!

İnsanların teknolojiyi kötüye kullanmalarından bu yana hilelerin ardı arkası kesilmiyor.

Bu Numara Sizi Ararsa Sakın Cevap Vermeyin!

Önceleri kendilerini Polis, Savcı, Hakim diye tanıtarak insanları mağdur eden kişiler Emniyetin vatandaşlara bilgilendirici smsler göndermesinden sonra bu kişiler farklı yollara başvurmaya başladılar. Bu defa insanları arayarak konuşmanın başında hayali bir hukuk bürosunun ismini vererek psikolojik baskıyla görüşme yapan telefonun diğer ucundaki bayan “Hattınız üzerinden yapılan bir siparişi almadığınız bu yüzden icraya verilme ihtimalinizin olduğu ama isterseniz size birkaç şık sunup mağduriyetliğinizin giderilmesini sağlayabiliriz” şeklinde verilen cevaplar ile vatandaşı bir çıkmazın içerisine sürüklemektedirler. Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Mehmet Demir tarafından yapılan açıklamada; “Durmuş Ali Sarı Hukuk Biriminden aradığını idda eden kişi veya kişilerin daha önce yine bazı vatandaşları arayarak rahatsız ettiği ve bir vatandaşı PTT’ye yollayarak kargoyu almasını sağladığı dijital ortamda tespit edilmiştir. Kargoyu PTT’den alıp içini açan vatandaş kargo içerisinde 10 adet reklam şekerini görünce şaşkına dönmüş ve şekerlerin üstünde reklam isimlerinin de olmadığını fark etmiştir. İçinde bulunduğu durumu sosyal forumlarda paylaşarak vatandaşların bilinçlenmesini bu konulara itibar etmemesini söylemiştir “ dedi.

Gün içerisinde Urfanatik Gazetesi Yazı İşleri Müdürümüz aynı numaradan aranmış ve kargonuzun olduğu bildirilmiş ve bazı bilgiler iletilmiştir. Yazı İşleri Müdürümüz konu hakkında bilgi sahibi olduğu için müşteri temsilcisine hukuk biriminin adresini sormuş ve hukuk temsilcisinin terbiyesizliği ile karşı karşıya kalmıştır. Bu gibi numaralara itibar etmemeniz, hatta cevap vermemeniz önemle rica olunur.

İletişime geçen numara: 03125000968

YORUM EKLE
YORUMLAR
Onur
Onur - 2 yıl Önce

Ben de bu numaradan arandım. PTT den 2013 yılında almadığım bir kargo varmış da almazsam icra yoluna başvuracaklarmış. Arkadaş 4 sene sonra mı aklınıza geldi ürünü amlmadığım.

polat
polat - 2 yıl Önce

Beni de aradılar yeni numaraları 05530783512 :) bende hukuk bürosunun hangi baroya bağlı olduğunu, avukatlarının sicil numarasını isteyince sus buz oldu.

taner
taner - 2 yıl Önce

haha beni de kaçkere aradılar. ve hep başlık aynı medikal bir ürün sipariş etmişim ptt den kargomu almadığımdan iade edilmiş iade masrafı 59 liraymış eğer ödemezsem 300 liralık dava açma masrafı doğacakmış. tamam razıyım dedim davanızı açın. ama kanıtlarla gelin telefonla konuşarak olmaz o iş dedim. çat yüzüme kapattı (:

Krm
Krm - 1 yıl Önce

Banada bugün Msj attılar av.Sn KURUOGLU D.AliSari'a ürün siparisinizi iadenizden olusan 37.TL BuGün14915792 Ptt ödemediginizde Hukiki islem baslatilacaktir Av.Fatma Duygu Ücüncü
Kimdir nedir bilgim Yok adamıda tanımıyorum iletişim numarası dahi yok

SIRADAKİ HABER