Bu Mahallenin Diğer Mahallerden Ne Eksiği Var

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesi’ndeki Mehmetçik Mahallesi’ndeki sorunlar bir türlü çözüm bulmuyor. Yetkililerden yardım bekliyorlar.

Bu Mahallenin Diğer Mahallerden Ne Eksiği Var

Karaköprü İlçesi’ne bağlı Mehmetçik Mahallesi’ndeki sorunlar mahallelilerin tepkisine neden oldu. Yaklaşık 2 yıldır alt yapı sorunu ve temizlik sorunu çeken mahalleli yetkilileri göreve çağırdı. Mahallede çocukların oynayacak park alanlarının bile olmadığını söyleyen mahalleli, alt yapı yetersizliğinden pis kokulardan hastalıkların çok olduğu ve çocukların o pis suların içinde oyun oynadıklarını belirtti.

Mahallelilerden Ramazan Öztürk belediye başkanını göreve çağırarak, “ bizi unutan belediye başkanlarıma sesleniyorum. Buradaki yaşantı eğer ki onlar burada yaşayabiliyorsa 100 yıl daha ben burada böyle yaşarım. Sokaklardan geçilmiyor arabaları hepsini yolda bırakıp 20 dakikalık yol yürüyoruz   arabamızın olmasına rağmen biz yine evimize yürüyerek gidiyoruz .Onların çocukları temiz yerde yaşarken benimkiler mikrobun içinde yaşıyor. Kendilerine sesleniyorum lütfen gelip burayı görsünler” dedi.

Mehmetçik Mahallesinin Bir diğer Vatandaşı İse Sinan Öztürk ise Şunları söyledi;

Ben burada 12 seneden beri yaşıyorum ve hiçbir yetkili gelip buralara bir el atmadı, yazık değil mi bizlere bizim diğer insanlardan ne farkımız var Allah aşkına belediye başkanlarının kendi köyleri pırlanta gibi bizim mahalleye gelince pis kokudan çamurdan geçilmiyor.Burada 200 haneli ev olmasına rağmen hiçbir yetkilinin ayağı basılmadı bu mahalleye eğer bu mahallede yetkililerin bir sorunu varsa söylesinler bizde bilelim ki ona göre hareket edelim buradaki pis konunun pis sunun içinde ne zamana kadar yaşayama devam edeceğiz, küçük çocukların kendi çabaları ile yaptıkları oyunlar ve pis sunun için hastalık ve ölümcül suların aktığının farkında değiller yazık değil mi bu çocuklara sizin vicdanınız rahat ediyor mu siz söyleyin dedi.

Mahalleli Selami Mermer İse şu sorunları dile getirdi.

Yetkililer, alt yapı sorununu yapacağız, parke taşı yapacağız, oyları aldıktan sonra iç birinin yüzünü görmez olduk. Mahallede adeta pis koku ve rögar atıkları ve kirli su atıklarından geçinmiyor, bunun üzerine yetkilerin bir an önce bu mahallenin en büyük alt yapı sorununu yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER