Bu Kütüphanede Yok Yok

Geçtiğimiz dönemlerde Haliliye Kaymakamlığına ait bir yer olan eski Müze binasına Şanlıurfa İl Kültür Turizm Müdürlüğü sahip çıkınca 'Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi' ne dönüştürülmesi için yapılan çalışmalar ortaya çıkmaya başlandı.

Bu Kütüphanede Yok Yok

Bütün plan ve projesi Şanlıurfa İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından tamamlanan ve oldukça göz kamaştıran bir yapının ortaya çıkacağı binanın tadilatına 2018 yılının başında başlanıp yılsonuna kadar bitirilmesi bekleniyor.

Bitmesi ile birlikte Şanlıurfa’ya güzel bir vizyon katacak olan projenin içinde ne ararsanız var. 'Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi' olarak faaliyete geçecek olan eski müze yapıldığında eski halinden eser olmayacak.

2018 yılının başı itibari ile yapımına başlanması planlanan kütüphane projesinin içerisinde Konferans salonu, çocuk oyun salonları, sinevizyon odaları, piyano odası, Karaoke odası, cep sinema salonu, çocuk oyun parkı, görselliği zenginleştirilmiş okuma salonları, Geleneksel Türk İslam El sanatları atölyeleri ile kafeterya bölümleri olacak. Oldukça zengin bir etkinlik ve vakit geçirme alanları olacak olan kütüphane Şanlıurfa’ya yeni bir yüz kazandırmış olacak.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 2 yıl Önce

Kütüphanelerin çoğalması sevindirici emeği geçenlere teşekkürler

SIRADAKİ HABER