Bu Görgüsüzlük Son Bulsun Artık!

Yetkililerce yapılan bütün uyarılara, getirilen bütün yasaklara rağmen Şanlıurfa’daki düğünlerde havai fişek görgüsüzlüğü bir türlü son bulmadı.

Durumun iyice can sıkıcı bir hâl aldığını söyleyen Şanlıurfalı vatandaşlar, can ve mal güvenliklerinin tehlikede olduğunu söyledi. Özellikle kırsal kesimlerdeki düğünlerde devam eden sözde silah sıkma ve Havai fişek kültürü bir türlü sona erdirilemedi.

Bu gereksiz adet, Şanlıurfa şehir merkezinde de artış göstermeye devam ediyor. Düğünlerde sıkılan silahlar, Havaya atılan fişekler insanların en mutlu gününü ömrü boyunca unutamayacağı yasa çeviriyor. Kendini bilmez insanlar yüzünden düğün yerleri, asker uğurlama törenleri adeta savaş alanına dönüyor. Bu ilkelliği devam ettiren, yetkililerce yapılan tüm uyarılara kulak tıkayan ve düğünlerde havaya ateş etmeyi maharet sanan insanlar, bir türlü bitmek bilmiyor. Yapılan bütün uyarılara rağmen, bu tarz uygulamaların devam etmesi vatandaşın canını sıktığı gibi, vatandaş, “Artık pencereye çıkamaz, balkonumuzda oturamaz oldu. Bu tarz insanlara çok ağır yaptırımlar uygulanmalı” dedi.

HABER:İBRAHİM ÇAKMAK

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 1 ay Önce

Gece saat 12 de bazen1 de gece aniden havai fìşek firlatiliyor çocuklar korkuyor bunlarin yasaklanmasi lazim

Unknown
Unknown - 1 ay Önce

Insanlar hayatı gösteriş olsun diye yaşıyor. Gösteriş için evleniyor. Gösteriş için çocuk doğuruyor. Kim bilir daha ne görgüsüzlükler göreceğiz..

ibrahim halil
ibrahim halil - 1 ay Önce

abi düğün bu yahu sanki dersin otel açılışını ilan ediyor gecenin bir yarısı illa bir şeyler patlatılacaksa o gece , balon şişirip patlatsınlar hem daha düşük bütçeli hem kimse rahatsız olmaz hem kimse riske girmez

SIRADAKİ HABER