Böyle Ağaya Can Kurban

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin kırsalında, yüzlerce dönüm arazisi bulunan mühendis çiftçi Hikmet Ardıl Bucak, ata dededen kalma klasik çiftçiliği bir yana bırakarak modern alternatif çiftçilik yaparak Siverek’te binlerce tarım işçisine istihdam imkânı sağladı.

Böyle Ağaya Can Kurban

Bucak, Siverek’te, Türkiye’nin yaklaşık yüzde 7’ sine denk kurutmalık Domates ihtiyacını(ihraç amaçlı ve yaklaşık 1000 kişiye iş imkânı sağlıyor.

Bu Ağanın Eli Öpülür

Yanında çalışan işçilerle gün boyu tarlada işçilerle birlikte çalışan Hikmet Bucak’ın yanında çalışan işçileri Bucak’ Hakkında yaptıkları yorumda şu bilgilere yer verdiler ”Kendisi, ,eski Milletvekili Sedat Edip Bucak’ın küçük kardeşidir.  Mütevazı ve alçak gönüllü biridir, biz kendisinden razıyız Allah’ta razı olsun, bizlere iş imkânı sağladı. Eskiden Çukurova veya Karadeniz’e gidiyorduk şimdi kendi topraklarımızdayız” açıklamasında bulundular.

Gelişmeleri yakından takip eden bölgenin Sivil Toplum Kuruluşları ve ziraat odası yetkilileri” Bölgede modern çiftçiliğin yapılmasıyla ilçe ekonomisine katkı sağlanacağı gibi tüm bölge insanını ancak toprak ve sanayinin birleşimiyle bölgenin zenginleşeceğine dikkat çektiler.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 ay Önce

Hikmet bey son derece saygıdeğer bir insandır.İyi bir çiftçi ve örnek alınması gereken bir kişidir.Siverek te ve Urfa da soya fasülyesini ekip Adana ve civar illere satar.11. ay da ekim eker.Modern bir çiftçidir.Örnek alınması gereken bir insandır.

SONUNA KADAR BUCAK
SONUNA KADAR BUCAK - 3 ay Önce

HİKMET AGA VE SEDAT AGA SAYESİNDE SİVEREKTE İŞSİZLİK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR VE SÖZDE BÖLGENİN MİLLETVEKİLİSİ YATIYOR BİR GENÇE İŞ İMKANI SAĞLADIMI ALLAH BELASINI VERSİN AKPNİNDE KASIMINDA İNŞALLAH SOYSUZLAR

SIRADAKİ HABER