Boşaltılan Hastane Madde Bağımlılara Mesken Oldu

Merkez Haliliye ilçesine bağlı Atatürk mahallesinde ki Çocuk Hastanesinin yaklaşık 2 yıl önce yeni yerine taşınmasıyla eski binası çürümeye terk edildi.

Boşaltılan Hastane Madde Bağımlılara Mesken Oldu

Şehrin göbeğinden uzun süre Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak kullanılan bina çürümeye terk edildi. Yeni Devlet Hastanesinin hizmete açılmasıyla boşaltılan bina atıl durumda bekliyor. Neredeyse bütün camları kırılan ve içinde ki eşyaların çalındığı bina çürümeye terk edildi. Akşamları tinerciler ve şarapçıların meskeni haline gelen bina harabeye döndü.

“Aradan bir sene geçmesine rağmen hastane aynı tas, aynı hamam”

Konuyla ilgili hastanenin bulunduğu semte oturan taksici İbrahim Halil Demirel; “Hastanenin taşınmasıyla halk perişan oldu. Memleket kimden sorulur? O memleketin milletvekillerinden sorulur. Bizim o dönemki vekillerden Fakıbaba, burayı çocuk hastanesi olarak tekrardan açacağı vaadinde bulundu. Aradan bir sene geçmesine rağmen hastane aynı tas, aynı hamam olarak kaldı. Şu anda da eroinciler, tinerciler ve esrarcılar gece saatlerinde bu hastanede cirit atıyorlar. Hastanenin içinde ne varsa çalıp götürdüler. Bir an evvel bu hastanenin tekrardan faaliyete geçirilmesini istiyoruz. Mahalle sakinleri olarak hepimiz bu durumdan oldukça rahatsızlık duyuyoruz” dedi.

“Mevki olarak buranın Sağlık hizmeti vermesi daha uygundur”

Yeni yapılan devlet hastanesinin yetersiz kaldığını ifade eden Mikail Çekici isimli vatandaş ise, “Sağlık hizmeti veren bu yerin hiçbir şekilde başka bir amaç için kullanılmasını istemiyoruz. Mevki olarak buranın Sağlık hizmeti vermesi daha uygundur. Toplu ulaşım yolu güzergâhında olması bu açıdan önemlidir. Burada bölgeye hizmet verecek Kadın doğum ve çocuk hastanesi yapılmasını talep ediyoruz” sözlerini ifade etti.

“Milli servete sahip çıkılmalı”

Vatandaşın burada taksi tutup yeni taşınan hastaneye gitmesinin oldukça göç olduğuna dikkat çeken Ali Durmaz da; “Burada ki fakir vatandaş belli bir saatten sonra taksi tutup hastaneye gidemiyor” diyerek yetkililerin milli servete sahip çıkmasını, binaya dadanan akşamcıların çevreyi rahatsız ettiğini ve binanın bir şekilde değerlendirilmesini talep etti.

Kaynak:Urfanatik

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
emın ateş
emın ateş - 7 ay Önce

polis takip etmiyor ben 155 aradım kara koprüye 20 dakikada gidemedi bir olay vardı söyledim gelen yok iş işten geçtikten sonra geldi bunun isbatını karaköprü komserine söyledim konuştuk böylemi can güvenligi korunur ben fazla konuşmak istemiyorum geldim ifade verdim 2 saat boşuna bekledim şikayetçi oldugum halde yakala serbest bırak gelip diyor beni bıraktılar demek 2 saat zamanızı boşa bıraktık

SIRADAKİ HABER