Bitmek Bilmeyen Elektrik Sorunu

Mahalle sakinleri elektrik problemi için tepki yağdırdı. WhatsApp ihbar hattımıza iletilen mesajlar DEDAŞ’ın vatandaşlara çektirdiği sıcak zulmü konu alıyor.

Bitmek Bilmeyen Elektrik Sorunu

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Ahmet Yesevi mahallesinde elektrik sorunları boy göstermeye başladı. Mahallelinin en büyük problemi haline gelen elektrik sorunu aldı başını gidiyor. DEDAŞ’ın sergilediği olumsuz tavırlar sayesinde mahalle sakinleri 186 elektrik ihbar hattını bile arayamaz duruma geldi.

Şanlıurfa’nın en çok elektrik problemi yaşayan ilçelerinden biri olan Haliliye ilçesinde bulunan esnaflar ve mahalle sakinleri işlerini doğru dürüst yapamadıklarını her gün elektrik sorunu yaşadıklarını ve bu duruma kimsenin müdahale etmediğini, çocuklarının bu durumdan sıkılarak tehlikeli yöntemlere baş vurmalarını gözlemleyerek bu soruna derhal çözüm getirilmesini arz ediyorlar.

“KARAYİPLERDE YAŞAMIYORUZ”

Mahalle sakinleri ve esnaflar önceki zamanlarda şikayette bulunduklarını, sokaklara çıkarak sorunlarını dile getirdiklerini ve bu durumun hala devam etmesinden dolayı oldukça rahatsızlar. Mahalleli ve esnaflar, tepkilerini ve şikayetlerini dile getirirken “Ne Zaman Bitecek Bu Çile” “ Karayiplerde Yaşamıyoruz Burası Şanlıurfa” diyerek yetkililere seslendiler ve bir an önce yapılması gereken ne varsa yapmalarını bu eziyet sıkıntıdan bir an önce kurtarmalarını söylediler.

WhatsApp ihbar hattımıza ulaşan vatandaşların ortak tepkisi DEDAŞ üzerine, DEDAŞ’ın son duyurusunda vatandaşlara klima kullanımı için uyarıda bulunmuştu. Klimaların derecelerinin yüksek olduğu bildirilerek ve fazla enerji tüketimi teknik problemlere neden olduğunu belirten DEDAŞ’ın hem kendi için hemde vatandaşlar için ortak bir çözüm üretmesi gerekmekte.

YORUM EKLE
YORUMLAR
001
001 - 2 yıl Önce

Klimaların derecelerinin düşük olması ile ne ilgisi var DEDAŞ. Adana İli de çok sıcak ve her evde en az 2-3 klima var voltaj düşmüyor. Sınıfta kaldınız, yazıklar olsun size. Bu halka zulümden başka bir şey değil. Vatandaşın beyaz eşyaları bozuluyor. Bu arada herkes bilsin, eğer beyaz eşyanız voltaj veya elektrik kesintisinden dolayı bozulur ise teknik servise rapor yazdırıp şikayette bulunun. Zararınız karşılanır, DEDAŞ a müstahak....

karaköprü
karaköprü - 2 yıl Önce

186 arasakda boş bir aydır arıyorum tam diyorlar ama sıkıntı aynı akpiyar 4071 sk morev 9 etap elektrikler çok düşük yada kesik

esved
esved - 2 yıl Önce

kendileride kullanmasın

emoş
emoş - 2 yıl Önce

fatura ödeyen ödemeyen herkes cezalı.denetim eksik,yaptırılmıyor.oy kaygısından dolayı..

SIRADAKİ HABER