Bitirin Artık Bu Koku Kâbusunu

Şanlıurfa Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan eski DEDAŞ binasının altındaki otoparktan sızan atık su, yaklaşık 300’e yakın esnafın bulunduğu binanın temelini tehdit ediyor.

Binanın otoparkına sızan atık suların binanın temlini tehdit ettiğini belirten, esnaflar kendiişlerinde olumsuz etkilediğini söyleyen esnaflar dükkânlarımıza gelen müşteriler kokudan dolayı durmadıklarını söyledi.  Birçok yere başvurduklarını ama sonuç almadıkların söyleyen Mehmet Akif Elmas, “Gelen müşterilerimiz şikâyetçi ne yapacağımızı şaşırdık. Adamlar gelip fotoğrafını çekip çekip gidiyorlar” dedi.

Kokudan Kimse Burada Duramıyor

Burada lokanta işletiyorum ama otoparkı basan sudan dolayı etrafta pis koku var diyen Mehmet Akif Elmas, “Burada lokanta işletiyoruz altımızdaki otoparkın şu andaki halini görüyorsunuz loğlar basmış burayı Büyükşehir Belediyesi gelip diyor ki burada kaçak bulunmuyor. Kaçak yoksa buranın hali ne yani pis kokudan durulmuyor. Ne esnaf durabilir, nede müşteri, nede biz durabiliyoruz. Gelen müşterilerimiz şikâyetçi ne yapacağımızı şaşırdık adamlar gelip fotoğrafını çekip çekip gidiyorlar. Yani ne yapacağımızı bizde şaşırdık.   Büyükşehir belediyemiz ve diğer belediyelerimiz bir el atsınlar. Bizleri buradaki pis kokudan kurtarsınlar. Adamlar daha önceden kendi çabasıyla temizlediler. Ama artık kendi çabalarıyla da olmuyor. Biz esnaf olarak beledyelerin ve ŞUSKİ gelip bakmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Yaklaşık Üç Yüz Esnaf Var”

Burada yaklaşık üç yüz esnaf var ama kokudan dolayı buraya gelen müşteriler kaçtığına değinen Fayık Kurt  “Büyükşehir belediye başkanı kendisi gelip görsün burada yaklaşık üç yüz esnaf var. Hergün bu kokuyu çekecek takatimiz kalmadı. Yani müşteriler geldiğinde bu kokuyu aldıklarında hemen buradan kaçıyorlar. Hepimiz burada kiracıyız, hepimiz burada ekmek peşindeyiz. Belediye başkanları gelip buraya baksınlar bir el atsınlar. Bu kokudan dolayı kimse buraya giremiyor. Kimse ses edemiyor.  Burada çağrı merkezi var, DEDAŞ var. Birçok yere başvurduk ama kimse gelip fotoğraflarını çekip gidiyorlar.  Üç, dört ay önce gene bu hale geldi. Yaklaşık üç gündür yine bu halde perişan durumdayız” dedi.

Binanın Her yeri Çökmüş

Burada yedi, sekiz yıldır burada esnaflık yapıyorum diyen Enver Demir “Üç ayda bir dört ayda bir su basıyor. Belediye gelir iki tane motorunu getiriri, o diyor bize ait değil, o diyor, bize ait değil,  Haliliye belediyesine diyorsun diyor büyükşehir bakıyor diyor. Büyükşehir bir adam gönderdi adam diyor bu bizim işimiz değildir. Büyüklerden ricamız, belediye başkanlarımızdan ricamız gelsin kendileri görsün.  Zaten her şey göz önünde hizadaki dükkânların hepsi su basmış.  Bina çökmüş zaten birçok yerde çatlamalar var. Önemli olan bir an önce buranın temizlenmesidir. Kokunun giderilmesi gerekir.  Ben burada esnafım burada yaklaşık üç yüz, dört yüz esnaf ve çalışan var” diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2018, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER