Bisiklet Turunda İlk Pedallar Şanlıurfa’da Çevrilecek

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklaşa yapılacak olan “Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu” bugün Şanlıurfa’da start veriyor.

Bisiklet Turunda İlk Pedallar Şanlıurfa’da Çevrilecek

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüyle ile işbirliğinde yapılacak olan “Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu” organizasyonu bugün  Şanlıurfa’da start alıyor. İlk defa yapılacak olan böyle organizasyona 6 ülkeden toplamda 160 sporcu katılım gösterecek. 4 gün sürecek olan organizasyonda bisikletçiler toplamda 629 Kilometre pedal çevirecekler. Bugün Şanlıurfa’da start verilecek olan turnuvanın genel değerlendirme toplantısı dün özeli bir otelin konferans salonunda yapıldı. Yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanı Nihat Çiftçi, Gap Bölge kalkınma idaresi başkanı Sabrettin Karahocagil, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioglu, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Kesküş, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve çok sayıda gazeteci ve sporcular katıldı.

Yapılan toplantıda Urfa ile ilgili ele alınan konu ise pedallı bisiklet sporuna olan ilgisizlik ve bu sporun Şanlıurfa’da gelişmemesi oldu. Bu konuda Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, önümüzdeki yıldan itibaren Şanlıurfa turizmi ve bölge turizmini daha ilerletmek adına bu tür spor dallarına önem vereceklerini ve bunlar için gereken her türlü çalışmayı yapacaklarını söyledi.

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu’nın ilki yine 6 ülkeden 160 sporcunun katılımı ile Uluslararası Medeniyetle Bisiklet Turu adı altında Mardin, Batman ve Diyarbakır illerinde gerçekleşti. Yapılan bu yarış bölge turizmine heyecan katarken yerel yöneticiler tarafından da memnuniyetle karşılandı.

İlk etap Şanlıurfa’da başlayacak

Bundan dolayı ikincisi Şanlıurfa’da start verecek olan Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu organizasyonu bugün sabah saatlerinde Azerbaycan, Kazakistan, Malezya, İran, Bahreyn ve Gürcistan ülkelerinden 12 elit bisiklet takımının katılımı ile Şanlıurfa’da start verecek. Yarışmaya Türkiye’den de renkli takımlar katılım sağlayacak, Mardin Büyükşehir Belediyespor Bisiklet Takımı, Continental Torku Şeker Spor, Brisasspor ve Salcano Sakarya Bisiklet takımları ile yarışma daha renkli olacak. Olimpiyat puanı veren prestijli yarışın gelenekselleşmesi adına Türkiye Bisiklet Federasyonu ile GAP İdaresi Başkanlığı yakın işbirliği içinde çalışma kararı aldı.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER