Birecik Ticaret Ve Sanayi Odasında Neler Oluyor?

Personele gönderilen ihtarnamede "yeni maaş düzenlemesinin kabul edilmemesi halinde istifa yolunun açık olduğunu bildiririz" denildi

Birecik Ticaret Ve Sanayi Odasında Neler Oluyor?

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadettin Bilgin, odada çalışan 4 personele noter tasdikli ihtarname yollayarak, maaşlarının ülke şartları nedeniyle asgari ücrete çekildiğini bildirdi.Milliyet’in haberine göre, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası, ülke ekonomisinin bozuk, oda bütçesinin sıkıntı içinde olduğunu gerekçe göstererek çalışanlarına, maaşlarının asgari ücrete çekilmesi için ihtarname gönderdi.1 Kasım 2018 tarihinde odada çalışan Hüseyin Kuş, Nazire Nazan Cengiz, Zeki Kaçan ve Sabri Karadağ’a gönderilen noter tasdikli ihtarnamede, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik duruma dikkat çekilerek şöyle denildi:

"Ülke ekonomisi bozuk olduğundan, Birecik Sanayi ve Ticaret Odası’nın bütçesinin maddi imkansızlığından dolayı, Hüseyin Kuş, Nazire Nazan Cengiz, Zeki Kaçan ve Sabri Karadağ isimli personellere maaşlarının asgari ücret düzeyine çekileceğini, yeni maaş düzenlemesini kabul etmedikleri takdirde istifa yolunun açık olduğunu tarafınıza ihtar ederim."

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 07:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
fıratlı
fıratlı - 7 ay Önce

odayı kapatın ne işe yarıyor o kadar durum kötü ise

babasının dükkanı sanıyor.
babasının dükkanı sanıyor. - 7 ay Önce

Bu arkadaş kendini ağa sanıyor. Başkan bu işi yapamıyorsan sana da istifa yolu açık. Sen odayı babanın işletmesi mi sanıyorsun. Sen bu uygulamayı ancak kendi köyünde yapabilirsin.

Kötü
Kötü - 7 ay Önce

Mümkünse odanın masraflarından kısın daha az yemekli toplantı yapın ama üç kuruşluk işçi maaşından kısmayın. Tabi mümkünse...

SIRADAKİ HABER