‘’Bir Kilo Ver Bizde Zehirlenelim’’

Türkiye’de biranda çıkan ıspanak zehirlenmeleri vatandaşı tedirgin ederken, pazarcılar ise endişelenecek bir şeyin olmadığına dikkat çekti.

Türkiye’nin İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Kocaeli illerinde başlayan ıspanak zehirlenmeleri vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Özellikle İstanbul’da hastanelere hala zehirlenme başvurularının devam ettiği bilinirken ilk araştırmalara göre ıspanağın arasına karışan zehirli otların etkili olduğu belirtildi.

Özellikle zehirlenmelerin belirtileri insanları tedirgin ederken, halüsinasyonların görüldüğü ve kişilerin kendine zarar verdiği tespit edildi. Şanlıurfa’da da tedirgin olan vatandaşlar ıspanak alma konusunda tereddütte kaldı. Kış aylarında doğal otlarla yemek yapan vatandaşlar zehirlenmeye karşı ıspanak almama taraftarı.

Urfanatik mikrofonlarına konuşan pazarcı esnafı Hüseyin Dikmen, zehirleme söz konusu değildir dedi.

Pazarcı Dikmen; ‘’Zehirleme olayı Şanlıurfa’da geçersizdir gelen müşterilerimiz bize diyorlar ki bir kilo verin bizde zehirlenelim bakalım zehirlenmek nasıl bir şeydir böyle bir şey söz konusu değildir. Şanlıurfa’da bizim satışlarımız devam ediyor böyle bir zehirlenme olamaz yabancı bir ot karıştırmıştır. Medyanın da üzerine gitmesi lazım daha önceki gibi kuş gribi gibi bir propagandadır, öyle bir şey yok ıspanağımız süperdir ve satışlarımıza devam ediyoruz herkes gelip alıyor.  Vatandaşımızla hiçbir sıkıntımız yok sadece gelen komik olsun diye bir kilo ver bizde zehirlenelim diyor. Şu anda devam ediyor satışlarımız kilosu dört lira beş lira arasında değişiyor’’ ifadelerini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER