Bir Ekmeğe Muhtaç Aile Yardım Bekliyor

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler mahallesinde yaşayan anne ve kızı hayırseverlerden ve yetkililerden yardım bekliyor.

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinde bodrum katta harabe bir evde yaşam mücadelesi veren Anne ve kızı maddi durumları olmadığından dolayı, yardımseverlere ve yetkililere çağrıda bulunarak kendilerine bir yardım elinin uzatılmasını istiyor. Yaklaşık 10 yıldır Bahçelievler Mahallesinde bulunan bir apartmanın bodrum katında yaşam mücadelesini veren anne ve kızı bir umut destek bekliyor.

‘’Yağmur Yağdığında Evin İçi Su Doluyor’’

Bahçelievler mahallesinde yaşayan anne ve kızı kış aylarında yağan yağmurun evin içine kadar girdiğini söyledi. Eve giren yağmur sularının olumsuzluk yarattığını söyleyen anne, kız tek başlarına yaşam mücadelesi verdiklerini dile getirdiler.

‘’Karanlıkta Kuran Okuyamıyorum’’

Elektriklerin kesildiğinden dolayı Kuran-ı Kerim okuyamadığını söyleyen anne yetkililere ve yardımseverlere çağrıda bulunarak elektriklerinin açılmasını istedi.

‘’Elektrik Borcunun Yarısını Yardımseverler Ödedi’’

Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesinde 10 yıldır bodrum katında yaşayan anne ve kızın biriken yaklaşık 2 bin TL civarında elektrik borcunu 3-4 arkadaş tarafından toplanan parayla borcun yarısından fazlası ödendi.

“Ekmeğe Muhtaçlar”

Ailenin ekmeğe muhtaç olduklarını söyleyen Bahçelievler esnafından Mahmut Sayın; “fakirdir biz esnaf olarak da kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz ama bizim yardımlarla nereye kadar. Devletin bunlara bir el atması lazım. Ekmeğe muhtaç insanlar, devletin gerekli yardımın yapmasını bekliyoruz. 20 yıldır esnafım 15 yıldan beridir bu aileyi tanıyorum yani gerçekten muhtaçlar. Durumları iyi değil biz ekmeklerini bile ücretsiz veriyoruz” dedi.

Haber: Ahmet Durmuş 

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedat yıldırım
Sedat yıldırım - 3 hafta Önce

Bu aileye ulaşmak istiyorum nasıl ulaşabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

mersavi
mersavi - 3 hafta Önce

Allah sizin gibi insanlardan razı olsun sedat bey

SIRADAKİ HABER