Binler 1 Mayısta Şanlıurfa’da Toplanacak

Hak-İş Konfederasyonu ve Memur-Sen Konfederasyonun ortaklaşa yapacakları ve binlerin bir araya geleceği 1 Mayısta İşçi Bayramını Şanlıurfa’da yapacak.

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler günü olarak kutlanıyor. Kutlamaları Anadolu yayma amacı ile daha öncesinde 6 ilde yapılmış olup bu yıl Şanlıurfa’da 7’ncisi yapılacak. Hak-İş Konfederasyonu ve Memur-Sen Konfederasyonun ortak karar gereği 2019 yılının Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmesi ve buranın potansiyelini arttırmak için 1 Mayıs kutlamalarını Şanlıurfa’da düzenleyecekler. Ortalama 60 bin kişinin Şanlıurfa’daki 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler bayramına katılması beklenirken, bu katılımın şehrin turizmi ve ekonomisine katkı sağlanması planlanıyor. Yapılması planlanan kutlamalara Türkiye Medya İş Sendikası Genel Başkanı Türker Çelik katılacak.

”İnşallah coşkulu bir şekilde kutlayacağız’

1 Mayısta Şanlıurfa’da yapılması planlanan kutlamalarla ilgili konuşan Hizmet-İş 2 nolu Şube Başkanı Bozan İzol,  “Daha önce bilindiği gibi 1 Mayıs işçi emekçi günümüz 5 ilde gerçekleşmek üzere bu 1 Mayıs inşallah Allah’ın izniyle Şanlıurfa ilimizde de gerçekleştirilecektir. Genel başkanımız öncelikle bu tür etkinliklere önem veriyor ve Türkiye’de bir ilki yaptı daha önce 5 ilimizde de gerçekleştirdiği 1 Mayıs Emekçi İşçi gününü Allah’ın izniyle inşallah coşkulu bir şekilde kutlayacağımızı inanıyorum.” Dedi.

‘Ediyorum inşallah meydanlarda bir bayram havası yaşatacağız’

“Önümüzdeki 1 Mayıs itibari ile danışma günümüz öncelikle Şanlıurfa’mızın kurtuluş yıl dönümü kutlu olsun şehitlerimize ve gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyoruz.” Diyen İzol, “Bu konuda öncelikle genel başkanımız Sayın Mahmut Arslan ile Memur-Sen genel başkanım Sayın Ali Yalçın ile birlikte ortaklaşa 1 Mayıs emekçi danışma günü şanlı şehrimizde yapacağız. Genel başkanımızın özellikle 1 Mayıs için Güneydoğu’da ve bundan sonraki 1 Mayıs’larına genel anlamıyla Türkiye genelinde yapılma kararı alınmıştır. Öncelik Urfa’ya verildiği için Genel Başkanımız Mahmut Aslanoğlu’na teşekkür ediyoruz bu konu ile ilgili Şanlıurfa’mızın ve Çalışan Emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Günü genel alanlarda ve alanlarımızın 1 Mayıs gününü haykıracağımız gündür ve sevinçli günümüzdür bugün yani 1 Mayıs ben URFANATİK GAZETESİ aracığıyla Bütün Şanlıurfa’mızı davet ediyorum inşallah meydanlarda bir bayram havası yaşatacağız. Urfa’mız İçin Urfa’mızın bir günü olsun ekonomisinde katkı sağlayacağını düşünüyorum bu konudan dolayı Şanlıurfa büyük şehir belediye başkanımız, Sayın Valimiz ve Emniyet müdürlerimize teşekkür ediyoruz inşallah bir bayram havasından geçer 1 Mayıs şimdiden şanlı şehrimize hayırlı uğurlu olsun.” Diyerek konuşmasını bitirdi.  

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER