Bilinmedik Yerlerden Bayram Şekeri Almayın

Bayrama sayılı günler kala Şanlıurfa’da şeker ve lokum tezgahlardaki yerlerini aldı. Şeker ve lokum satıcıları şekerin kalitesine ve alındığı yerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Bilinmedik Yerlerden Bayram Şekeri Almayın

Tüm İslam âleminde olduğu gibi Türkiye ve Şanlıurfa’da da bayram yoğunluğu yaşanıyor. Bayramların vazgeçilmesi olan şeker ve lokumlar ise bayrama sayılı günler kala tezgâhlardaki yerlerini aldılar. Her bayram bolca tüketilen şeker ve lokumlarla ilgili şekerlemeciler uyarılarda da bulunuyor. Son yıllarda gittikçe artan merdiven altı şeker ve lokumlar insan sağlığını olumsuz etkiliyor. Bayramlarda daha da yoğun olan merdiven altı şeker ve lokum ürünlerine yönelik şekerlemeciler vatandaşlara uyarılarda bulunarak bilinmendik yerden ve bilinmedik marka şeker ve lokumun alınmamasını söylediler. Geçen yıllata göre şeker ve lokum fiyatlarının artış göstermediğini belirten Hüseyin Korkmaz, şuan şekerin kilosunun 7 TL’den başlayıp 15 TL’ye kadar ulaştığını belirtti.

‘İlerleyen günlerde satışlar daha da artar’

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Şekerlemeci Hüseyin Korkmaz, “Allah bütün İslam âlemini olduğu gibi inşallah bizleri de bu bayrama ulaştırır. Yine tezgâhlarımızı açtık, şeker lokum ve çikolata ile bayrama hazırız. Ondan sonra farklı farklı çeşit ve markalarımız mevcut bir şekilde müşteri bekliyoruz. Şuanda satışlar yavaş yavaş oluyor inşallah ilerleyen günlerde daha da iyi olacağını zannediyorum.” dedi.

‘Kilosu 5 ile 15 TL arasında değişiyor’

“Fiyat olarak kilosu 7 TL’den başlayan şekerlerden kilosu 15 TL’ye kadar çıkan şeker ve çikolatalarımız mevcuttur.” Diyen Hüseyin Korkmaz, “Lokum fiyatları da kilo olarak 5 ile 10 TL arasında değişiyor. Öncelikle bilindik yer ve bildiğimiz markalar ve ondan sonra merdiven altı markaların alınmamasını müşterilere ve vatandaşlara tavsiye ediyorum. Ucuz mala kaçmasınlar gelen misafirlere ve çoluk çocuklara yedireceğiz bu şekeri glikoz şurubundan yapılan şekerleri ve lokumları lütfen yedirmemelerini tavsiye ediyorum.” diye konuştu. 

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER