Beyazgül Yetimlerle İftarda Buluştu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yetimlerle iftarda bir araya geldi.

Dünya Yetimler Günü dolayısı ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından iftar programı düzenlendi. Sakıbın Köşkü’nde yapılan iftar programı ile yetim ve yetim aileleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, yetimlerle yakından ilgilendi. Yetim çocukları da Beyazgül’e oldukça ilgi gösterirken, iftar programı esnasında başlayan yağmur gelen misafirleri olumsuz etkiledi.

‘Bu sofraların ne kadar kıymetli olduğunu anlıyoruz’

İftarda kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak burada bir kardeşlik sofrasında buluşuyoruz. Ama burayı dolaştığım zaman cıvıl cıvıl çocuklarımız var. Gerçekten soframızı güzelleştiren, evlerimizi güzelleştiren bu çocuklarımız inşallah bu çocuklar bizim geleceğimiz olacak. Ramazanın başı rahmet ortası marufiyet sonu da cehennemde uzak olan ay. Gerçekten bu ramazanı güzel bir bereketiyle karşı karşıyayız hem maddi hem manevi birçok iyiliğe vesile olmakta. Dolasıyla bugün sizlerle beraber oldum, beraber masaları dolaştık beraber iftarımızı açacağız ve gerçekten o kadar mutlu olduk ki gerçekten bu sofraların ne kadar kıymetli olduğunu anlamış bulunuyoruz. Soframızı renklendirdiğiniz için bu sofralarımıza geldiğiniz için davetimizi kabul ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Program açılan iftar sonrası okunan yemek duası ile son buldu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 20:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 7 ay Önce

Çevik kuvvet kavşağı inşaatı durmuş durumda ana caddeler ara sokakların asfatları erimiş parke taşları çökmüş akşam üstü trafik çilesi gibi ana problemlerimizin çözülmesi gerekirken hizmet için sectiklerimiz iftarlarda boy göstermekte icrattan çok reklamın yapılarak icrat varmış gibi gösteriliyor kamuoyuna.

SIRADAKİ HABER