Beyazgül Mazbatasını Aldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeynel Abidin Beyazgül Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Deniz Erdeniz'in elinden aldı.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Zeynel Abidin Beyazgül, mazbatasını almak için Şanlıurfa Adliye Sarayına gitti. Başkan Beyazgül Mazbatasını il seçim kurulu başkanın Deniz Erdeniz elinden aldı. Mazbata alımına AK Parti Şanlıurfa il Başkanı Bahattin Yıldız, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Ak Parti il teşkilatı ve ve meclis üyeleri Ve meclis üyeleri katıldı.

‘Yargının tarafsızlığı neticesinde oluşan bir mazbatadır’

“Yeni bir başlangıç bu hem kendi hayatımızda hem de Şanlıurfa’nın kendi hayatını sürdüreceği yeni bir dönemdir.” Beyazgül, “Bu mazbata tabi ki Şanlıurfalı hemşerilerimizin bir teveccühü bir tercihi sonucudur. Yargının tarafsızlığı neticesinde oluşan bir mazbatadır. Bu süreçte emeği geçen bütün görevlileri teşekkür ediyorum. İnşallah Şanlıurfa’mız ve kendi çevremiz için ve milletim için hayırlara vesile olur.” Dedi.

”Şanlıurfa’nın bütün gücünü ortaya koymak zorundayız’

“Biz yola çıkarken halkımızın da şunu istemiştik, yüksek bir oy oranı ile başkan olmak ve halkımız bu desteği bizlere verdi ve 12 belediye başkanlığını bizlere hediye etti.” Diyen Beyazgül, “Şimdi 12 tane belediye başkanımızla beraber birlik ve beraberlik içinde çalışma çalışacağız Allah nasip ederse. Yapacağımız ilk iş bizlere soruyorlar efendim, önceliğin nedir, idarecilik, yöneticilik aslında bire tek işle başlamak değildir. Tüm işlerimizi birlikte yapma şansımız var, çünkü bizim birimlerimiz, kurumlarımız, dairelerimiz vardır.  Şanlıurfa biran önce dokunulması gereken bir yer, yine biz gelirken şunu ifade etmiştik, dedik ki en büyük projemiz 2 milyon insanın kardeşliğidir. Bu kardeşlik konusunda hiç geriye bakmadan önümüze bakarak yolumuza devam edeceğiz. Ve Urfa’nın dinamizmi, potansiyeli, gücü neyse biz bütün dinamizmiler ve potansiyel güçlerden faydalanacağız. Gerek kültürel gerekse siyasi olsun gerek bürokrattık olsun Şanlıurfa’nın bütün gücünü ortaya koymak zorundayız.” Diye konuştu.  

‘Sanayinin cazibesi haline getireceğimizi’

“Nasıl ki bir çalışmada bir şey eksik bıraktığımız zaman bu bize eleştiri konusu olur ama fazla yapacağımız bir şeyi de tam yapacağımız bir şeyi de yapmadığımız zaman bu da bizlere sorun getirir. Şanlıurfa kadim bir şehir turistik bir şehir, burayı turizm cazibe merkezi haline getireceğimizi ifade ettik, sanayinin cazibesi haline getireceğimizi ifade ettik tarımın cazibesi haline getireceğimizi ifade ettik. Halkımız bizlere güvendi oy verdi, şimdi biz bu gücene laik olmaya çalışacağız. Ben gerek seçim kurulu başkanımıza bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum.” Dedi.

‘AK Partimiz hizmet partisidir’

“Çok mutlu bir gündeyiz, daha öncesinde dönemin ilçe başkanları mazbatalarını alarak devir teslim ile başladırlar. Allaha ne kadar şükür etsek azdır, AK Parti 2002 yılından bu yana ülkemizde ve şehrimizde değişim ve dönüşümlere imza attı. 31 Mart yerel seçimlerinde yine şükürler olsun büyük bir zafer ile geçirdik. Ben başka büyükşehir belediye başkanımız başta olmak üzere 12 belediye başkanımıza başarılar diliyorum tebrik ediyorum. Bizleri bağrına basan aziz hemşerilerime AK Partimize güvenip durmak yok yola devam, durmak yok hizmete devam diyen hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. AK Partimiz hizmet partisidir, AK Partimiz hizmet partisidir, millet olarak hizmetlere bugüne kadar nasıl devam ettiysek 2019-2024 yılları arasında 5 yıllık süreç içerisinde durmadan gece gündüz demeden sıcak soğuk demeden halkımızın hizmetinde olacağız.” Dedi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 13:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

Sizden önceki başkalarimizda öyle diyorlardi ne yazik ki yolarimiz bile halen ayni

SIRADAKİ HABER