Beyazgül: Göbeklitepe Şanlıurfa’nındır

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Zeynel Abidin Beyazgül, sosyal medyada dolaşan Göbeklitepe tartışmasına son noktayı koyarak “Göbeklitepe Şanlıurfa’nındır” dedi.

Beyazgül: Göbeklitepe Şanlıurfa’nındır

Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Beyazgül,  12 Bin yıllık geçmişi ile tarihe ışık tutan Göbeklitepe üzerine yapılan spekülasyonların siyasi amaç güttüğünü belirtti.

Beyazgül, “Göbeklitepe Şanlıurfa'nındır. 2019 yılının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Göbeklitepe yılı olarak ilan edilmesi ile Şanlıurfa turizm de inşallah Altın Yılını yaşayacaktır. Başta Göbeklitepe olmak üzere Şanlıurfa sahip olduğu değerlerle ülke turizminin lokomotifi konumundadır. Bize düşen sahip olduğumuz değerlerimizi daha çok tanıtmak ve bunu ekonomik girdi olarak Şanlıurfalı hemşerilerimize dönüşümünü sağlamaktır. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 8 ay Önce

Neden fatma böyle birşey dedi yanlış demiştir demiyorsun beyazgül . Hayırdır neden çekiniyorsun sana kalsa heralde urfayı antebe ilce yaparsın

Umut
Umut - 8 ay Önce

Gobeklitepe antebe bsglanmasi mantiklidir fatma sahin daha iyi tanitir turist fazla gelir

SIRADAKİ HABER