BELSAN Kendi Personelini Darp Etti İddiası!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Belsan Aş.’de çıkan kavgada bir personel yaralandı.

Şanlıurfa’da toplu taşıma hizmeti veren Belsan Aş.’ın yakıt istasyonunda dün gece kavga çıktı. Çıkan kavgada Metin C. İstasyon içinde görevli olduğu öğrenilen Sedat K. tarafından darp edildi. Gazetemize ulaşan Metin C. Yaşadığı olayı anlatarak kendisini darp ettiği öğrenilen Sedat K. tarafından tehdit edildiğini belirtti. Tehdit edildiği için işine gidemeyen Metin C. yaşadığı olayı Urfanatik Gazetesine anlattı.Metin C.;

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı - Belsan Aş. şirketinde Halk otobüsü kullanmaktayım. 14.09.2017 günü saat 12:05 sıralarında işe başladım. Saat:23:55 sıralarında işim bitti. Büyükşehir Belediye Başkanlığı Belsan Aş.ye ait otobüs otoparkına gittim. Otobüsü teslim etmeden önce yakıt almam gerektiği için girişin sağ tarafında bulunan 2. yakıt pompasına yanaştım. Benim önümde 3 araç daha vardı. 12 saat süreyle otobüs kullandığım için ayaklarım uyuşmuştu. Bundan dolayı otobüsten aşağıya indim ve pompada görevli bulunan ismini olay nedeni ile öğrendiğim Sait T.'in yanına gittim. Kendisi ile pompa tabancasının ağzı küçük olduğundan dolayı yakıtı yavaş vermesi ile ilgili muhabbet ettiğimiz esnada yine ismini olay nedeni ile öğrendiğim ve bizim sağ tarafımızda bulunan Sedat K. isimli şahıs bana aracına bin dedi. Bende kendisine " bir saniye birşey konuşuyoruz, geliyorum " dedim. Kendisi bunun üzerine pompaların yanında bulunan odasına girerek sen görürsün dedi ve otobüsün plakasını bir kağıda yazmaya başladı. Ben kendisine bir saniye ne yapıyorsun sen dedim. Kendisi bana yüksek bir ses tonu ile neden aracına - aracına binmiyorsun, aracına bineceksin dedi. Bende kendsine " Birşey konuşup aracıma bineceğim " dedim. Kendisi ile kafamı kolunun altına almaya çalıştı, ben kendisine engel olmak için direndim. Ancak kendisine herhangi bir şekilde vurmadım. Bu sırada Sait T. ve diğer yakıt almak için bekleyen şoförler araya girdi. Bizi ayırdıkları sırada Sedat bana " sen göreceksin, bu olay burada bitmedi " dedi. Ben kendisine cevap vermeden polis çağırdım. Olay yerine gelen polisler bizi alarak önce hastaneye ardından polis merkezine getirdi. Beni darp eden ve beni tehdit eden Sedat K.'dan şikayetçi oldum dedi.

Olayın olduğu yerde güvenlik kameralarının da olduğunu belirten Metin C., Sedat K.’nın kendisini tehdit ettiğini ve yapılan tehditler üzerine işine gidemediğini belirtti. Belsan Aş Müdürü Nüsret Urmak’ın konu ile ilgilenmesi ve ola yerinde bulunan güvenlik kameralarını inceleyerek gereği yapılmasını istedi.Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2017, 13:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gecenin çığlıgı
Gecenin çığlıgı - 2 yıl Önce

Metin im kimin elinden ne geliyorsa ardına koymasın. Bunların arpalRı fazla gelmeye başladı, kendilerini birşey sanmaya başladılar Allah büyüktür.

ahmet
ahmet - 2 yıl Önce

belsan yönetimi bırakmalı işini torpille gelen adamdan bir cacık olmaz bir sürü ünv siteli boşta işsiz

şoför
şoför - 2 yıl Önce

admin yemedimi benim msajı yayınlamadın.

deniz
deniz - 2 yıl Önce

Şanlıurfa istenen ve hakettigi gelişmeyi neden gösteremiyor ;tüm bu soruların cevapları: bu sözde mağdur arkadaşın savunmasında yer alıyor ne yazıkki.. .toplu taşımada şoförlük yapma gibi sorumluluk gerektiren ciddi bir işte çalışacaksın ve;
1. yakıt ikmali gibi son derece tehlikeli bir konumda aracını terk edip insanlarla sohbet etme girişiminde bulunacaksın,
2 .sorumlu müdür seni uyaracak takmayacaksın ,müdür görevini yapmaya çalışıp hakkında tutanak tutmaya çalışacak ona yönlenip görevini engellemeye çalışacaksın ..
Ve mağdur olduğunu iddia ederek kameralara ağlayacaksın… sonrada, biz bu kural tanımaz, kaide usul bilmez şoför arkadaşa, çocuklarımızı ailemizi teslim edip trafikte kurallara uymasını bekleyecegiz..
Sorumlu müdür arkadaşı görevini yerine getirme azminden ve kararlığından ötürü kutluyorum..
Kurumsallaşma ve profosyonellik olmadan kentsel gelişme hayaldir arkadaşlar..gaziantep gibi kentlerin gelişmesindeki temel sır burada yatar..

Mehmet.Ö
Mehmet.Ö - 2 yıl Önce

Adı geçen abiyi tüm urfa tanır Sedat Küçük. Çevresinde sevilen sayılan hak yemeyen yedirtmeyen bir adamdır bu herifin ise ne kumaş olduğunu herkez bilir bu apaçık belsanı ve yönetim Amirlerinden olan Sedat Küçüğü Karalama kampanyasıdır..

Gecenin çığlıgı
Gecenin çığlıgı - 2 yıl Önce

Bunda da kamera görüntüleri kaybolmasın... Ne hikmetse böyle durumlarda görüntüler yok oluyor...

Antibelsan
Antibelsan - 2 yıl Önce

Belsan şoförleri dayağı hakediyor

63korsan
63korsan - 2 yıl Önce

Tutupda bir personel Amirine karşı , birim müdürüne karşı emre itaatsizlik yapamaz. Bir müdürün odasına girerek hop dur sen napıyorsun sen kimsin diye hitamlarda bulunamaz. Bu vatandaş olayları çarpıtarak anlatmamakdadır..


SIRADAKİ HABER