Belsan Drift, Hergün Vizyonda!

Şanlıurfa'da toplu taşıma denilince ilk akla gelen Belsan AŞ, yolcularına hak ettiği değeri vermiyor mu?

Belsan Drift, Hergün Vizyonda!

Şanlıurfa'da şehir içi ulaşım hizmeti sunan Belsan AŞ, gerek duraklar üzerinden gerekse şoförleri için sürekli eleştiri yağmuruna tutulmakta. Belsan AŞ'ın direksiyon başındaki şoförleri kimi zaman duraklarda durmamakla birlikde araç kullanımı ile de artık gündeme gelmekte. Ani frenler ve direksiyonu aniden kırmaları yüzünden araç içinde zor anlar yaşanmakta. Bazen duraklarda bile durmayan araçlar vatandaşları çileden çıkarsada şikayet edilen araçlar hakkında da hiç bir işlem yapılmadığı iddaa ediliyor.

WhatsApp ihbar hattımıza şikayetini ve yaşadıklarını ileten Emin P; " Her sabah işe gitmek için evimin önündeki durağı kullanıyorum ve araç bekliyorum zaten normal olarak önce paralı araç geliyor ardından kartlı araç geliyor galiba aralarında bir anlaşma var neyse konumuza gelelim yine bir sabah durakda bekliyorum araç önümden geçti gitti ben sabahın vermiş olduğu sersemlik ile öylece araca baktım zaten o şaşkınlık ile plaka ve araç numarası alamadım kalktım Belsan şikayet hattını aradım benimle görüşen bayan araç plakası v.s bilgiler sordu bende siz sistem üzerinden zaten izliyorsunuz neden bu soruları bana iletiyorsunuz dediğim an başladı nutuk atmaya yok şöyle olmalı yok böyle olmadı siz plakayı ve araç numarasını bilmek zorundasınız bu sizin sorununuz demesiyle ben iletişimi kestim kapattım telefonu. Araçlar içindeki izlenimlerimde oldu tabi bazı şoförler haddinden fazla ters ve yolcular sanki bedava ulaşım sağlıyor da onlarda babalarının hayrına taşıyormuş gibi davranıyorlar. Üstelik paralı araçlar ile kartlı araçlar arasındaki sıra rekabetine girmeyelim hiç resmen yolcuların hayatıyla oynuyorlar kaç defa bir birlerinin önüne direksiyon kırmalarına şahit oldum üstelik içeride yolcu olduğu halde bazen küfür bile edildi. Araç içinde sürekli ayakda olan yolcular var ve bu yolcuların ayakda olmasına aldırmadan aniden fren tutabiliyorlar ve aniden hızlanabiliyorlar, ayakda yaşlı bir vatandaş olduğunu düşündüğümde olacakları hayal edebiliyorum. Güpe gündüz, içi dolu olan araçlarla bize Belsan Drift yaşatan bu arkadaşlar bu davranışlarına daha ne kadar devam edecek. Size iki günde bir yaşadığım olayıda anlatayım, iş yerinden çıktığım zaman zaten ayakda yolculuk ediyorum bu işe gelirkende değişmiyordu zaten yani yeterli sayıda araç yok araçların garajda bekletildiğini söylüyorlar hatta bazı araçları da bilerek bekletiyorlar ben öyle duydum varsayımlar üzerinden konuşmakda istemiyorum ama garajda bekletilen araçları gördüm efendim. İş yerinden çıktığım zaman durakda 30 dakika beklediğimi hatırlıyorum iki günde bir defa başıma gelen bu olayda gelen aracın içi zaten dolu olduğu için o kadar yolu yürüyerek evime gidiyorum. Bir sonraki araca bindiğim zamanlarda oldu neden gecikdi diye soruncada önümdeki araç arıza verince durum böyle oluyor tepkisini alıyorum neden araç göndermiyorlar garajda onca araç var dediğim zaman ise bunu biz bilemeyiz diyorlar, bazı vatandaşlardan ise Nusret Bey'e sormak lazım cevabını alıyorum. Demek istediğim o ki bu şehirde ulaşım sıkıntısı vatandaşı çileden çıkardı ben bile bu yazıyı kaleme alıp size iletmişsem.." dedi.

Vatandaşın tepkilerine hedef olan Belsan AŞ ve Nüsret Urmak ne zaman vatandaşlar için bir düzen getirecek? Büyükşehir Belediyesi kontrolünde olan duraklar düzenlenecek mi bazı vatandaşların güneş altında beklemesine neden olan durakların üstü ne zaman kapatılacak. Araçların aralarında tam olarak kaç dakika var resmiyette 8 dakika olarak belirtildi ama bu sürelerin tutarsız olduğu gözlemlendi, garajda bekletildiği iddaa edilen araçlar neden sahaya çıkarılmıyor, vatandaşların ayakda seyahat etmesi kazalara neden olabileceği gibi bu şehirde yaşlılarımızında olduğu unutulmamalıdır. Kartlı ve paralı araçların aralarındaki yersiz rekabet ne zaman son bulacak? Araç şoförleri ne zaman kendi aracıymış gibi değer verecek araçlarına? Şehrin sorunları ile yakinen ilgilenmesi gereken Büyükşehir Belediyesi ne zaman konuya vukuf olacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 15:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
dede
dede - 2 yıl Önce

şoforler durağın tam önünde durmuyor yolun ortasında durup yolcu alıyor yolcuyu acelle ettiriyor ayıp yaf motor bizemi takılı yoksa otobüsemi takılı

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 2 yıl Önce

Enönemli şeyi atlamışsınız. Şofürlerin kulağından telefon eksik olmuyor. Gelen mesajları da sefer sırasında okumaları cabası.

Kerbela
Kerbela - 2 yıl Önce

BU GENEL MÜDÜR NUSRET URMAK BURDA İKEN BELSAN DÜZELMEZ HEP TORPİLLİLER İŞE ALINIYOR İSPATLAYA BİLİRİM İSİMDE VERE BİLİRİM ARAŞTIRIN BAKIN BURASI SİYASİ YER OLDU HERKES RAHATINA BAKSIN

BELEDİYE BELEDİYE DEGİL
BELEDİYE BELEDİYE DEGİL - 2 yıl Önce

sayın haber yapan yetkili önce bir araştırın bakın kimler belsanda şöför olarak alınıyor hiçbirinin şöförlükle alakası yok hepsi siyasilerin verdigi isimler işe alınıyor 3 yıldır yazılmışım her belgem var iş tercübem var ama işe almıyorlar neden DAYIM yok ondan araştırın bakın kimler çalışıyor bana hak verirsiniz

Kendinize
Kendinize - 2 yıl Önce

Bakın

Sizene
Sizene - 2 yıl Önce

Siz kendinizi bilmezler abuk subuk yazmalara devam edin. Sizler(!) Bilseydiniz de orada siz olsaydınız Nusret Urmak ın yerinde. En iyi bildiginiz sey oturdugunuz yerden yorum yapmak. Bu isi yapana bi sorun. Torpilmiş hadsiz. Sen neyi nerden biliyorsun. Sizin gibiler o torpil icin neler yapar bilinmez ama baskasina ayni camuru baskasina atmak nedir?Hersey göründügü gibi kolay degil. Sizler böyle yaptıkca hicbirsey düzelmeyecektir de.

Urfalı zaza
Urfalı zaza @Sizene - 2 yıl Önce

Her şey bir yuuuhhh demeye baakar. Reis geldiğinde....

Karakol
Karakol @Sizene - 2 yıl Önce

Eğer sizde malum kişi değilseniz ben hiç birşey bilmiyorum. Sizin yapacağınız ancak bu olur. Keşke o koltukda otursaydım ilk işim sizin gibilerini kovmak olurdu. Vurgun sizde, adaletsizlik sizde, haksızlık siz boyu. Tam gaz devam edin bitirdiniz güzelim memlektimi.

Sizene
Sizene - 2 yıl Önce

Hayır problem sadece çalısanda mı yolun ortasinda durduran insanda degil mi? Birseyi tam söyleyin söyleyecekseniz. Nusret Urmak tan sonra düzelen seyleri söylemezsiniz. Siyasilere göre diyorsunuz herhangi bir siyasi adam gelince tapar hale gelenlerde sizlersiniz.

Gecenin çığlıgı
Gecenin çığlıgı - 2 yıl Önce

Agzı olan konuşuyor sanki bu yolcuların hepsi peygamber evladı. Öyle insanlar biniyor ki dışarda kimse yüzüne tükürmez ama belsan arabasına bindiği zaman kendini adam sınıfına koyuyor. Sanki belsan araçları babalarının arabaları gibi davranıyorlar kim nasıl davranıyorsa şöför lerde öyle davranıyor. Bu belsan yetkilileri yolcuları çok şımartılar kanı beş kuruş etmeyen şoföre yapmadığı kalmıyor kimse onlardan bahsetmiyor ne olursa şoförü haksız buluyor biz şoförler olarak bu tür insanları ve bunlara bu kadar alternatifi sağlayan belsan ystkililerini Allaha havale ediyoruz..


SIRADAKİ HABER