Bayramın Vazgeçilmezi Şeker Tezgâhları Süslüyor

Şanlıurfa’da bayrama hazırlıklar devam ediyor her bayramda olduğu gibi bu bayramda şekerler tezgahları süsledi.Vatandaşlar bayram şekerlerini bütçesine göre alıyor.

Şanlıurfa’da bayrama 3 gün kala bayram telaşı başladı. Bazı vatandaşlar şekerlerini marketten alırken bazıları çarşıdan alıyor.

Bayram şekerleri tezgahları süslerken çikolata ve lokuma sıcaklardan dolayı rağbet gösterilemedi.

Çarşı esnaflarından Hüseyin Korkmaz; “vatandaş bayram şekeri alırken kalitesine, tarihine, markasına dikkat etmesi lazım, merdiven altı firmalar olmayacak bilinen bir marka olacak” dedi

“Şeker Fiyatları 20-25 TL’yi Buluyor’’

Korkmaz; ‘’herkes kendi bütçesine göre şeker alıyor bazıları daha ucuz bazıları daha kaliteli şeker alıyor. Şeker fiyatları bir önceki bayram fiyatları gibi 10 TL’ den başlıyor 20-25 TL’ ye kadar şeker mevcut bizde. Hava sıcak olduğundan dolayı çikolataya bu bayram fazla rağbet yok gene de alan var. Çikolata ve lokumlarımızın fiyatları da önceki bayram gibi normal.

Bir diğer esnaf İzzet Asilsoy ise; “vatandaş şeker alırken kalitesine dikkat etmesi lazım, Şanlıurfa durumu kötü olan bir kesim durumu iyi olanlar burada alışveriş yapmazlar süpermarketlerden alırlar şekeri. Bizim burada sattıklarımızdan kaliteli şekerde var normal şekerde var. özellikle insanlar ucuz şeker alıyor. En rağbet veren şekerlerimiz fiyatı uygun şekerlerimiz. Şeker fiyatları 10 TL’ den başlar 30 TL’ ye kadar yükselir. Çikolata şekere ilgi gösteriliyor hava sıcak olduğu için lokuma fazla rağbet yok. Lokum’ un kilosu 50, 30, 10 TL’ dir’’ dedi.

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

Fotoğraf/ Kazime KAYIKÇI

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 17:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER