Bayramda Yolcu Sayısı %90’dan %20’lere Düştü

Bayram tatiline az bir süre kala Şanlıurfa otogarında yoğunluk olmazken, firma görevlileri bayramdan sonra yoğunluk yaşanacağını belirtti.

Kurban bayramına 1 gün kala firma görevlileri yoğunluk olmadığını belirtti. Bir önceki bayramda genellikle yoğunluk yaşanan otogarda bu bayram istenilen olmadı. Bayram tatilinin kısa tutulması nedeniyle birçok kişinin memlekete gitmediği düşünülürken bu durum vatandaşın ve firma sahiplerinin yüzünü güldürmedi. Önceki bayram Urfa’ya gelen ve giden yolcu sayısı yüzde 90’ iken bu bayram yüzde 20’lere kadar düştü.

Firma görevlilerinden Fırat Tatlı; “Bayrama sayılı günler kaldı batıya gidişler %20 diyebiliriz yoğunluk yok yolcuda yok. Çünkü her bayram öncesi bizim batıya seferlerimiz. Artar ama yolcu sayımız azalırdı. Batıdan doğuya artar doğudan batıya azalır. Vatandaş karayolunu tercih etmek zorunda çünkü alternatifi yok. Şanlıurfa’ya gelen ve giden yolcu sayısı hemen hemen aynı’’ dedi.

’Bayram Sonrası Ek Seferler Başlar’’

Tatlı; ‘’kurban bayramından sonra ek seferlerimiz başlar. Ve 15 gün boyunca devam eder. Yolcularımıza şimdiden biletlerini almayı tavsiye ediyoruz. Çünkü batıya gidişlerde yer yok. Ek seferde vatandaş erken bilet keserse yer bulabilir’’ ifadelerini kullandı.

“Vatandaş Ek Sefer Biletini Bayramdan Önce Almalı”

Reşat kaya; “Bayrama sayılı günler kaldı şu anda yoğunluk yok yoğunluğumuz bayramdan sonra başlar. Vatandaşlar havaalanında yer bulamadığından dolayı karayolunu tercih ediyor. Geçen bayrama göre Şanlıurfa’ya gelen ve Şanlıurfa’dan giden yolcu sayımız baya var. Ek seferlerimiz bayramdan sonra başlayacak’’ dedi.

 Kaya; “Vatandaş ek sefer biletini bayramda alırsa yer bulabilir bayramdan sonra alırsa zor bulur” dedi.

Bir diğer firma görevlisi Yasin Küp ise; “bayram yoğunluğu bu aralar büyükşehirlerden oluyor ve şu anda otogarımız boş durumda, bayram sonrası yoğunluğumuz başlar. Tatil günü memurlar ayın 9’ unda mesai saatinden sonra Şanlıurfa’ dan giderler yoğunluğumuz o zaman başlar. Vatandaş uçak fiyatları yüksek olduğu için karayolunu tercih ediyor. Geçen bayram otogar çok yoğundu geçen bayramı arıyoruz. Ek seferlerimiz ise bayramdan sonra başlayacak, vatandaş yer bulabilecek.” Sözlerine yer verdi.

Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2019, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER