Başkanlar Temeli Attı

Karaköprü Seyrantepe Mahalesi'nde Yaşam Kompleksi ve Meydan Projesinin temeli atıldı.

Başkanlar Temeli Attı

Seyrantepe'de (Maşuk-Toki) vatandaşların birçok ihtiyacını karşılayacak meydan ve yaşam kompleksi projesinin temeli atıldı. Temel atma törenine ev sahibi Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Seyrantepe Mahallesi sakinleri katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, mahallenin ihtiyacı olan  bir proje aynı zamanda kapalı sem pazarıda olacak diyen Baydilli: "Mahallemiz yeni olduğundan alış veriş merkezi ihtiyacı vardı. Biz de bu ihtiyacı giderme adına burada 1200 metrekare alışveriş merkezi, bunun yanında kapalı semt pazarı ve meydan projesini yapmaya karar verdik. Bugün temelini atıp, en kısa sürede inşaatını bitirerek vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Temelini attığımız bu kompleksin Seyrantepe'deki vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise Çiftçi, "Bu mahallemizde vatandaşlarımızın öncelikli ihtiyaçlarından biri buradaki halkın alış veriş merkezi ihtiyacıydı. Bunun yanında kapalı semt pazarı, meydan ihtiyacının da giderilmesi gerekiyordu. Güzel bir projeyle bu ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalara başlandı. Bu güzel projenin temelini attığı için Karaköprü Belediyemize çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kulandı.

Seyrantepe’de (TOKİ-MAŞUK) yapılacak olan meydan ve yaşam alanı projesinde vatandaşın ihtiyacını karşılamak üzere; alışveriş merkezi, semt pazarı ve kafeterya bulunuyor. 4000 m2 yeşil alana sahip olacak projede, 1200 m2 alış -veriş kompleksi, 1200 m2 otopark ve semt pazarı ile 1000 m2’lik meydan bulunuyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER