Başkan Yıldız Mesajını Urfanatik'ten Verdi

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolasıyla Urfanatik Gazetesi ve Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ve beraberindekiler 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolasıyla Urfanatik Gazetesi çalışanlarını ziyaret ederek Şanlıurfa’da görev yapan her koşulda sıcak, soğuk, yaz, kış demeden bugün dahil sınırın ötesinde sınırda her türlü zor şartlarda görev yapan tüm gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutladı.

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız Urfanatik Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bugün Dünya Gazeteciler günü olması nedeniyle çalışan gazeteciler derneğimizi ziyarete bulunduk. İlimizde görev yapan her koşulda sıcak, soğuk, yaz, kış demeden bugün dahil sınırın ötesinde sınırda her türlü zor şartlarda görev yapan tüm gazetecilerimizin ben dünya gazeteciler gününü tebrik ediyorum. Tarafsız ilkeli adil bir ortamı oluşturmanın gayreti içerisindeler gazetecilerin özelliği basınımızın özelliği; vatandaşlarımızı tarafsız, objektif bir şekilde bilgilendirmek yapılan çalışmaları hizmetleri vatandaşlarımıza, memleketimize, milletimize duyurma amacıyla yürütmektedirler. Bu bakımdan çok önemli bir koordinasyon görevine götürdüklerini düşünüyorum demokrasinin vazgeçilmez ilkeleri arasındadır bu vesileyle ben tekrardan hem sizleri ziyaret etmekten, size ile bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ederken her türlü koşulda her türlü fedakârlıkta görevini yerine getiren tüm arkadaşlarımızın gazeteciler günü tekrar tebrik ediyorum” dedi.

“Barış Pınarı Harekatı’nda Basın Önemli Misyon Üstlendi”

Barış Pınarı Harekatı’nda basın Önemli Misyon Üstlendiğini ifade eden İl Başkanı Bahattin Yıldız; “Buradan şunu ifade edeyim; sınır ötesi operasyonda Barış Pınarı Harekatı’nda basınımız çok önemli bir misyonu üstlendi, haberlerin doğru bir şekilde tarafsız bir şekilde ve objektif bir şekilde hem ulusal hem de uluslararası kamuoyunu ulaşımda büyük bir katkı sundu, büyük bir çaba gösterdiler. Bu hareket esnasında görevini yapan basınımızda bazı arkadaşlarımız yaralandılar, havan topunun düşmesi neticesinde zarar gören arkadaşlarımız oldu bugün bile canını hiçe sayarak sınır ötesinden tüm ülkemize bizlere tarafsız bir haberi ve oradaki atmosferi göstermek adına her türlü riski göze alıp bu mesleği yerine getiren arkadaşlarımız var. Basın burada doğru bir sınav vermiştir, bilgileri anında tarafsız hızlı bir şekilde ulaştırmıştır bundan sonraki süreçte de milli duygular ve milli çıkarlarımız doğrultusunda aynı şekilde yayınlarını yapacaklarının kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.  

"Dünyanın En Merhametli Ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri”

Dünyanın En Merhametli Ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri olduğunu ifade eden Başkan Yıldız; “Malumunuz olduğu üzere terör örgütü olmamış olayları sanki bizim askerimiz yapmış gibi gösterip dünya kamuoyuna servis ediyor servis etmekte halbuki dünyanın en merhametli ve sivillerin koruyan ordusu Türk Silahlı Kuvvetleridir. Bu bakımdan basınımızın bu yalan haberleri çürütmek adına göstermiş oldukları objektif ve gerçekçi yayınlarından ötürü ben hepsini kutluyorum” diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER