Başkan Yıldız Birecik Ve Halfeti Algısıyla İlgili Sert Çıktı

Birecik TSO Başkanı Sadettin Bilgin’in Cumhurbaşkanına yazdığı mektuba tepkiler çığ gibi büyüyor.

Başkan Yıldız Birecik Ve Halfeti Algısıyla İlgili Sert Çıktı

Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız Birecik TSO Başkanı Sadettin Bilgin’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Birecik ve Halfeti’nin Gaziantep’e bağlanmasıyla ilgili yazdığı mektuba sosyal medya hesabından cevap verdi. Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

BİRECİK VE HALFETİ’NİN GAZİANTEP İLİMİZE BAĞLANMASI GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ!

“Birecik Ve Halfeti ilçemiz, Kökü ve özleri itibariyle, Şanlıurfa'mıza bağlı Ortak Değerleri paylaştığımız güzide ilçelerimizdendir. Kamuoyunda oluşturulmak istenen, Birecik Ve Halfeti’nin Gaziantep ilimize bağlanması Girişimini şiddetle reddediyoruz.

SUNİ GÜNDEM OLUŞTURMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Bugün için iki ilçemizde ilgili suni gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizler Buna izin vermeyeceğiz. Birecik ve Halfeti ilçemizde Sınırlarla ilgili sorun yaşayan vatandaşımız ilçe ikametgâh yerini ve adresini değiştirebileceği tavsiyesinde bulunuyoruz. Tekrar etmekte fayda görüyorum, biz 13 ilçemiz ile birlikte aynı suyu, Aynı Ekmeği ve Aynı Gelenek ve görenekleri hep birlikte kardeşçe yaşıyoruz. Biz birlikte Güçlü Şanlıurfa'yız...” Dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER