Başkan Şahin'den Urfalıları Kızdıracak Paylaşım

Kültür ve Turizm Bakanlığı, “kulturportali” internet adresi üzerinden Türkiye’nin en görkemli 13 kalesini sıraladı.

Başkan Şahin'den Urfalıları Kızdıracak Paylaşım

Buna göre, 10’uncu sırada yer alan  Fırat’ın incisi Rumkale, dikkati çekti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından yürütülen çalışmalar meyvesini verdi.Merzimen Çayı’nın görkemli Fırat Nehri’yle buluştuğu mevkide dimdik yükselen sarp kayalıklarla çevrili yüksek bir tepenin üzerine kurulmuş olan Rumkale, Başkan Şahin döneminde adeta parladı, iç ve dış turizmin vazgeçilmez mekanı, turistlerin uğrak yeri oldu.

Dünya rekortmeni milli dalgıç Şahika Ercümen’in 40 metre serbest dalış yaptığı 1’inci Rumkale Su Sporları Festivali’yle Türkiye’nin gözünü çevirdiği buram buram tarih kokan mekan, Başkan Şahin’in özel gayretleriyle gerçek yerini buldu.

Fırat Nehri’nin bütün güzelliğini yansıtan Rumkale’ye sahip çıkan başkan Şahin, tarihi yerleşim mekanını su altı arkeoloji müzesiyle taçlandıracaklarını dile getirerek, Rumkale’ye verdiği önemi gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, www.kulturportali.gov.tr adresinden Türkiye’nin en görkemli 13 kalesini sıraladı. Listede Rumkale’nin dışında listeye; Rize-Zilkale, Çanakkale-Kilitbahir Kalesi, Amasya Kalesi, Antalya-Alanya Kalesi, Sinop Boyabat Kalesi, Diyarbakır Kalesi, Aydın-Güvercinada Kalesi, Mersin-Mamure Kalesi, Muğla-Bodrum Kalesi, Giresun-Tirebolu Kalesi, Nevşehir-Uçhisar Kalesi, Van-Hoşap Kalesi girdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET SAĞIR
AHMET SAĞIR - 8 ay Önce

BİR URFALI OLARAK KIZMIYORUM,BİLAKİS GURUR DUYUYORUM. BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİNİN YAPAMADIĞINI SN.FATMA ŞAHİN YAPIYOR.

Ferit Kaya
Ferit Kaya - 8 ay Önce

E normaldir bizim başkanımız vurgunla meşkul olduğu için

Şakşakçi baboo
Şakşakçi baboo - 8 ay Önce

Urfayi ante be bağlayın 1 yılda cennet olur ayakta alkisliyorum belediye baskanlarini

KomutanLogar
KomutanLogar - 8 ay Önce

Yakında Balıklıgöl ve Göbeklitepe için de girişimleri uygularlar. Taviz tavizi dostlar unutmayın. Kendi iç durumlarını hallettiler şimdi de komşu şehirlerin işlerini hallediyorlar. Gerçekten de helal olsun. Neyse akşam "balcan-isot" tepsi mi yapsam diye düşünmeye devam edin. Çiğköftenin gittiği gibi bütün tarihi mekanlara uzaktan bakarsınız artık.

Murat
Murat - 8 ay Önce

Ben İstemi’yem yav anteplıler karın ağrısı oldı urfaya

Murat
Murat - 8 ay Önce

Urfalılar siz balcan isot yemeye devam edin

bize bitane adam gibi gelen olmadı hepsi oruspu ç. geldi
bize bitane adam gibi gelen olmadı hepsi oruspu ç. geldi - 8 ay Önce

Yaaaaaaaaaa

Kemal
Kemal - 8 ay Önce

Olacağı bu bizimkiler nerde bir yalakacī zengin dügunu varsa kuzu içi,kebab,tatlıyi yiyip oynuyorlar hizmet yok inşAllah bunlara bu dugunleri yasaklarlar ,,hizmet hizmet edin millet size oy verdi


SIRADAKİ HABER