Başkan Ekinci Eğitim Ve Yerel Yönetimler Çalıştayına Katıldı

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Ankara’da düzenlenen Eğitim ve Yerel Yönetimler Çalıştayı’na katıldı.

Başkan Ekinci Eğitim Ve Yerel Yönetimler Çalıştayına Katıldı

Ankara’da,Türkiye Belediyeler Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Eğitim ve Yerel Yönetimler Çalıştayı düzenlendi.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in ev sahipliğini yaptığı çalıştaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, belediye başkanları, akademisyenler ve STK temsilcileri katıldı.

Başkan Salih Ekinci’nin de iştirak ettiği çalıştay’da, Eğitim ve Öğretimde Belediyelerin rolü ve Mevzuat, Eğitimde Yerel İhtiyaçlar, Her Derecedeki Devlet Okullarının Bakım, Onarım ve İhtiyaçları" gibi konu başlıkları masaya yatırıldı.

Çalıştay sonunda Bakan Ziya Selçuk’la bir araya gelen Başkan Ekinci, Bakan Selçuk’a Viranşehir Belediyesinin eğitim alanında yaptığı fiziki ve sosyal katkı yatırımlarını ileterek,destek istedi.

Başkan Ekinci, daha donra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek, Viranşehir’de yapılacak projelerle ilgili istişarelerde bulunup, destek istedi.

Çalıştay’ın çok olumlu ve verimli geçtiğini belirten Başkan Salih Ekinci, İlgi ve alakalarından dolayı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

Tek sevdasının sevdalı olduğu ilçeye hizmet etmek olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Ekinci, “Hedefimiz güzel Viranşehirimizi metropollerin en güzel il ve ilçeleriyle yarıştırmak ve bunu başarmaktır. Bunun için gece gündüz demeden var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam ediyoruz.”Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER