Başkan Demirkol 5 Yıllık Hizmetini Açıkladı

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol 5 yıllık çalışmaları ile ilgili olarak basın mensuplarına yönelik değerlendirme toplantısı düzenledi.

Başkan Demirkol 5 Yıllık Hizmetini Açıkladı

Haliliye belediye başkanı Fevzi Demirkol 5 yıl boyunca görevde olduğu süre boyunca yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Düzenlenen toplantıya birçok basın mensuplarda katıldı.31 Mart Yerel Seçimlerine son iki gün kala, Haliliye Belediye Fevzi Demirkol 5 yıllık çalışmalarını değerlendirerek açıklamalarda bulundu.

Başkan Fevzi Demirkol’un projeleri arasında yer alan ve alınan meclis kararıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismi verilen Osman Gazi Mahallesindeki Gençlik ve Kültür Merkezi, Mart ayı etkinlikleriyle hizmete girdi. Başkan Demirkol, gençler için hizmete sundukları merkezin Şanlıurfa’ya hayırlı Olmasını diledi. Gençler için yaptıkları merkezde kütüphanelerin, dersliklerin, satranç odaları ve eğlence alanlarının olduğunu ifade eden Başkan Demirkol, gençlerin spor yapmalarını sağlamak için kadın ve erkekler için ayrı havuzlar, spor salonları ve sauna yaptıklarını söyledi.

yapılan toplantıda konuşan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol Şu ifadelre yer verdi;

Yapılan çalışmalarla Kendinizle övüneceksiniz, şehrinizle övüneceksiniz diye konuşan Haliliye belediye başkanı Fevzi Demirkol “ Çünkü bu tesislerimiz bir düşüncenin mahsulüdür bir mimari proje değil içine Gönül koyduğumuz içine canı gönülden halkımızın memnuniyetini arzu ettiğimiz bir proje. Bu sadece bir mimari şah eser değil bu tüm kesimleri kucaklayan tüm kesimlerin yine aynı şekilde kendi öz evladı gibi, kendi annesi, babası gibi gören bir anlayışın mahsulüdür. Şunu özellikle ifade ediyorum tekrardan söylüyorum Türkiye'nin 81 ilinde gittiklerimiz, gördüklerimiz mukaddestir.” Diye konuştu  

Gençlik Geleceğimizdir

Gençlik geleceğimizdir dedik ifadelerini kullanan Başkan Demirkol “biz çalışmalarımızın hepsinde halkımızın itibarı, halkımızın muhabbetini desteklemek amacıyla yaptığımız tüm ikram ve çalışmalarda bir ev sahipliği anlayışla hareket ettik. Gençlik geleceğimizdir dedik Bu gençlerimiz bizim için her şeyden önemli. Gençlerimizin devletimizin, vatanımızın, milletimizin teminatı olduğunun bilincinde olarak hareket ediyoruz.” İfadelerini kullandı

“Şanlıurfa’da Bir İlk Yaptık”

“Gençlik merkezimizde Şanlıurfa'da ilk defa yerin altında 3 kat bodrumu olan bir bina yaptık ve buradaki bizim temelimiz arkadaşlarımız zaten bu bölgeyi yakınan bilirler; bazalt dediğimiz taşlarda ve meskûn mahalle çalışmanın meskûn mahalde halkımızı rahatsız etmemen mesuliyeti içerisinde belli zamanlarda çalışmalarımıza ara vererek iğne ile kuyu kazar gibi yerin altında 3 kat olan bir tesisi Şanlıurfa'da ilk defa gerçekleştirmiş olduk. “ şeklinde konuştu

12 Bin Metrekare Kapalı Alan İnşa Ettik

“Gençlik merkezimizi mukayeseli dersek 12 bin metrekare kapalı alan yani 100 metrekarelik 120 daire şimdi bu gençlik merkezimizde; konferans salonları, içinde bulunduğumuz kütüphanelerimiz, atölyelerimiz, sevgi salonlarımız var derslikler, spor salonları ve yüzme havuzları kafeterya var. Gençlerimizin sosyal hayata katılması eğitimle birlikte sporun, eğitimle birlikte sanatı ve komple bir nesil yetiştirme gayreti içerisinde bu tesisimiz meydana gelmiştir.” İfadelerini kullandı   

Yapılan Tesis Yerine 120 Tane Daire Yapabilirdik

Bu tesisin yerine tekraren ifade edeyim; 120 tane 100 metrekarelik daire yapabilirdik ve bu tesisimizi bu gençlik merkezimizin amacın değiştirip Belediye binası olarak da kullanabilirdik.

Tesisimizin Belediye Binası Olarak Kullanmayı Gençlerimize İhanet Olarak Gördüm

Bu arada bize çok sayıda telkin, tavsiye ve teklif bulundu Burayı değiştir Belediye binası yap diye ben amacı doğrultusunda inşa edilmiş bu tesisimizin belediye binası olarak kullanmayı gençlerimize ihanet olarak gördüm ve değiştirmedim.

Tesisimiz Yaş Kış Kullanılabilecek

Yine aynı şekilde bu yaz kış kullanılabilecek yılda 365 gün dün orada bir etkinlikte düzenlediğimiz derin silahtarlar gördüğünüz kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, inşa ettik sosyal tesislerle birlikte gençlerimize hayırlı olsun. Gençlerimiz her şeyin en güzeline layıktır ve emanet aldığı görevin bilincindedir biz bu gençlerimizin ailelerin umudu olmasını ailelerinin refah seviyesini yükseltmesi için şehrimizin ülkemizin gelişmiş ülkelerin en ön safına taşımalarının arzusu içeresindeyiz.  etmekteyiz ve bu anlamda gençlerimizin her zaman için bizim için çok çok kıymetli olduğunun bilincindeyiz.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
halil
halil - 8 ay Önce

belediye binası bile yapamadıktan sonra. her bölüm urfanın bir tarafında

SIRADAKİ HABER