Başkan Çiftçi’den İmar Planı İle İlgili Sert Açıklama

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi sosyal medya hesabında kent merkezinde imar planı ve Kentsel gelişim ve dönüşüm alanları ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Çiftçi’den İmar Planı İle İlgili Sert Açıklama

Başkan Çiftçi’nin sosyal medya hesabından şu paylaşımlara yer verdi;

‘’Bu kentsel dönüşüm ve gelişimi için kurumumuza ait yeri planlayan komisyon üyeleri, meclis üyeleri ve başkanı kim linç etmekten kurtaracak. Bir daha kim bu sorumluluğu alabilir. Kamu yararına çalışan kişileri kim koruyacak. Kim cesaretlendirecek, kim sorumluluk altına alacak.’’

1-Aşık- Ögütçü bölgesinde yapılan imar plan çalışmaları 02:03:2015 tarih ve 2015/7387 sayılı bakanlar kurulu ile başlanmıştır. Bu kararla planlama yeri belirlenmiştir.

2- Kentsel gelişim ve dönüşüm alanın ilanı 2015 Yılında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla yapılmıştır. Kentsel gelişim ve dönüşüm alanları, kentsel dönüşüm amacı dışında kullanılmaz. Bu yasal bir düzenlemedir.

3-Aşık ve ÖĞÜTÇÜ imar kentsel gelişim ve dönüşüm alanı; Daha önce dönüşüm alanı olarak ilan edilen; Şehitlik, Hızmalı, Kalkan, yakubiye, karakoyun, Osmanlı ve Yeşildirek mahallerin dönüşümüne kullanılacaktır.

4- Aşık ve ÖĞÜTÇÜ imar alanıyla Büyükşehir Belediyesi yıllardır kentsel dönüşümü bekleyen halkımızın ihtiyacını karşılayacak ve gecekondu alanlarını azaltacaktır.

5- Aşık ÖĞÜTÇÜ imar planıyla gecekondu mahallerin yerini ekolojik ve yaşanılabilir mahaller alacaktır. Yeni bir uydu kent oluşturmadan gecekondu mahaller dönüştürülmez.

6- Aşık- ÖĞÜTÇÜ uydu kentiyle arsa baronlarının önü kesilmiş olup kamunun malı işgalden kurtulmuştur. Kamu malı ilk kes şehirin gelişimi için kullanılacaktır. Planlanan alanın mülkiyetin %96 sı kamu malıdır.

7- Aşık- ÖĞÜTÇÜ imar planına 4 yıldır başlanmış, tüm kurumların görüşü alınmış, 7. Sınıf arazi ve herhangi bir havzada değildir. 4 aydır BB Belediyemizin imar komisyonunun gündemindedir. Tüm detayıyla çalışılmıştır.

8- Aşık- ÖĞÜTÇÜ Planın halkımız tarafından tartışılmasından meclisimiz hiç bir zaman rahatsız değildir. Bunu süreci almış olduğu kararın kamuoyuna ilan edilmesiyle olacaktır. Oldu bittiye getirilen bir karar yoktur.

9- Aşık-ÖĞÜTÇÜ planına; Halkımızın, STK'ların, Meslek Odalarımızın bir itirazı ve katkıları varsa Büyükşehir Meclis'imizce değerlendirilecektir. Halkımızın katkı süreci yeni başlanmıştır. İlandan önce kamu oyuna bir planın paylaşılması doğru değildir.

10- Aşık- ÖĞÜTÇÜ planlamasında benim ve meclis üyelerimin bir mülkiyeti yoktur. Bu planı bilbortta, tv'de, internette ilan edeceğiz. Bu rada bildirilen tüm görüşler meclisimizde değerlendirilecektir. Meclisimiz kararlarıyla halkın katılımını tamamlayacaktır.

11- Aşık- ÖĞÜTÇÜ planlaması Türkiye'de ilan edilen en iyi plandır. Bir belediye başkanı olarak ben ve meclis üyelerimin beklentisi taktir edilme yönündedir. Kamu malına sahip çıktığımız için hemşerilerimizden dua alma beklentimiz vardır.

12- On yıl belediye başkanı, yedi yıl Ak parti teşkilat mensubu olarak 17 yıldır Şanlıurfama hizmet ediyorum. Şehrimin zararına hiç bir plan ve projeye imza atmadım, atmamda. Ancak Şanlıurfa yarına olan her plan ve projeyi destekledim, desteklerimde!

13- Aşık- ÖĞÜTÇÜ imar planlaması sebebiyle bazı kesimler tarafından ben ve meclis üyelerim linç ediliyoruz. Bunun sebebinin şehir yarı olmadığını biliyoruz. Siyasi bir rant devşirmek için bir algı oparasyonudur.

14- Sorumluluk sahibi olmadan konuşmak kolaydır. Halkımız 13 ilçede hizmet için benim ve meclis üyelerimin yakasını tutmaktadır. Halkımızın suya ve yola kavuşması için bizler uğraşıyoruz. Halkımız hizmette her zaman bana ve meclis üyelerime güvendi.

15- Aşık- ÖĞÜTÇÜ kentsel gelişim ve dönüşüm alanıyla; halkımız gece kondulardan kurtulacak, suyu ve yolu olmayan, su ve yola kavuşacak, bu konu bu kadar netken Şanlıurfa nasıl gelişecek. Gaziantep, Kayseri, Konya, Eskişehir gibi kentsel dönüşümü nasıl başaracak.

 Şanlıurfa, ne zaman evlatlarına güvenecek, Aşık- ÖĞÜTÇÜ planını yapan;sizin plancınız, sizin mimarınız,sizin mühendinisdir. Yıllardır Şehrine Türkiye'nin en iyi planı yapmaya çalışan teknik ekibin hakkını kim koruyacak.İnsanlara bilip bilmeden algı oluşturanlara sesleniyorum!

18- Allahtan korkunuz! Yıllardır evlatlarımızı görmeden şehrimize çalışıyoruz. Bize moral vermeniz gerekirken neden bize iftira atılır. Biz görevden sovuduğumuzda, bizim gibi çalışacak bir kadro neden çıkmıyor. Neden proje açıklamıyor. Eleştirmekle iyi yaptığını sanalar neden

Çalışmayanları görmüyorsunuz. Memlekete hizmet etmek, dürüst olmak, Çalışkan olmak neden bu kadar zor. Neden infaza oturtuluyor. Neden linç ediliyor, Neden hizmetleri karartılıyor, Neden destek görmüyor, Neden kamunun doğru hizmetine herkes sahibi benim diyemiyor, neden? Neden?

Şanlıurfalı hemşerime güveniyorum. Sizin emanetiniz emanetimizdir. Son gününe kadar koruruz,Kollarız,Sahip çıkarız, geliştiririz. Biz helal süt emmişiz, şanlıurfamıza ihanet edemeyiz, gizli hiç bir işimiz olmadı olmayacak. Hepinize saygılar sunuyorum.dedi

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 01:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefer 63
Sefer 63 - 9 ay Önce

Bilmiyorsan git oralardan örnek al tramvay daha iyi bir seçim değilmiydi Her gün binlerce insanın gittiği Osmanbey İpekyol hattı çarşıya bu ucubeyi planlamaktan daha mantıklı değilmiydiÇok iyi bir tercihse trambüs niye diğer şehirler kullanmıyor

Hele hele
Hele hele - 9 ay Önce

Hele babo sen bunları boşver. Ekip olarak bavullarınız hazır mı değil mi ondan bahset.

ahmet göncü
ahmet göncü - 9 ay Önce

Başkana ben katılıyorum haklı olduğuna da inanıyorum yorum yapanlar körü körüne konüşmayın biraz düşünerek bilgi sahibi olarak konuşun bu düşmanlık niye güzel hizmetler yapılıyor niçin görülmek istenmiliyor.

Sedat Bilir
Sedat Bilir - 9 ay Önce

Bu millet aç bilaçken encümen olup trilyonluk olan çok encümen gördü yeşil arazilerin encümen kararıyla imara açılıp haraç mezat encümenlere peşkeş çekildiğine çok şahit oldu o ağzınızdan düşürmediğiniz allah inşallah sizi çarpar

Sefer 63
Sefer 63 - 9 ay Önce

Ya Başkan bu trambüs noldu ondan haber ver kapaklı pasajından dönüş alamıyormuşAklınız nerdeydi bu proje yapılırken yollara uygun olup olmadığını analiz edemediniz miHaberde diğer gelişen şehirlerden bahşediyorsun hiç bir şey bilmiyorsan

Sedat bilir
Sedat bilir - 9 ay Önce

Başkan onu bunu bırakta 5 sene içinde cazibe merkezi haline gelen şenevler mahallesinde sana ve ailene hatta çıkıp ağzını doldura doldura yorum yapan şu belediye meclis üyesi var ona ait kaç parsel var onu anlat dağ eteğinde rant olsaydı gelişirdi

Sedat bilir
Sedat bilir - 9 ay Önce

Dağ eteğinin gelişmesi için ya partili birinin ya da belediyedeki aç gözlü encümenlerin orada yerinin olması gerekiyor herhalde yıllardır oraya yatırım yapan ailece bekleyen insanların hayatıyla oynuyor üç beş çapulcu

B
B - 9 ay Önce

Baskan gidiyormusun ne oyle grnyr kurttmz senı bu konusmlar yAllah


SIRADAKİ HABER