Başkan Çiftçi 11 Nisan Külliyesini İnceledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, incelemelerde bulunduğu 11 Nisan Küliyesinin, Osmanlı ve Selçuklu mimarisini yansıtacağını ve Şanlıurfa’nın silueti olacağını söyledi.

Başkan Çiftçi 11 Nisan Külliyesini İnceledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun olarak projelendirilen 11 Nisan Külliye'sinin çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Ecdadın geçmişten getirmiş olduğu güzel mimariyi bu eserde yansıtacağız" dedi.

Külliye yapımında tüm detayların gözden geçirildiğini de sözlerine ekleyen Çiftçi, "Yapımı devam eden 11 Nisan Külliyemiz, Urfa nahit taşı ve bazalt taşının yanı sıra Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin yansıtıldığı bir çalışma ile ortaya çıkıyor. Kaplama aşamasına geçmiş durumdayız. Dönem içerisinde hizmete sunacağız. Külliyemizin hizmete sunulması ile Şanlıurfa'nın silueti olacak bir eseri tamamlamış olacağız" ifadelerini kulandı.

İçerisinde İslami İlimler ve Bilimler Araştırma Merkezi'nin de bulunacağı külliye 6 bin 360 metrekareden oluşurken Osmanlı - Selçuklu mimarisine uygun olarak yapılıyor.

Ayrıca külliye içerisinde namazgah, mahfil katı, avlu, çok amaçlı seminer salonu, Kur'an Kursları , taziye evleri, Diyanet yayın evi ile kütüphanesi, Diyanet işleri büroları, derslikler ve eğitim odaları bulunuyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan
Ramazan - 6 ay Önce

Nihat çiftçi şuanda burda degilki niye yazıyorsunuz boş yere

refik
refik - 6 ay Önce

bu camiide engelleri Müslümanların namaz kılması yasak mı? o nasıl merdiven

CAMİ
CAMİ @refik - 6 ay Önce

BU URFALILARA YARANMAK KADAR ZOR BİRŞEY YOK ÇOK TUHAF BİR TOPLUM TÜRKİYEDE DEĞİL DÜNYADA BU KADAR BİÇARE VE MEMNUNİYETSİZLİK DUYAN İKİNCİ BİR TOPLUM YOK ADAMLAR CAMİ YAPIYOR MERDİVENLERİ BAHANE EDİYORSUNUZ TRAMVAY GELMEDEN YOLDAN DÖNÜŞ ALAMADI DEDİNİZ ÇOK İĞRENÇSİN URFA HALKI SİZE HİZMET ETMEYE MEYLEDENLERDE HATA SİZDE DEĞİL NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN TIFFİ

SIRADAKİ HABER