Başkan Altun: İş Yükünü Artırmaktan Başka Ne İşe Yarayacak

Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, TBMM’ye sunulan “Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nde yer alan, sigaranın kapalı dolapta satılması önerisi ile kara paket uygulamasına tepki gösterdi.

Başkan Altun: İş Yükünü Artırmaktan Başka Ne İşe Yarayacak

Esnafın özellikle zincir marketler karşısında hayatta kalmak için ciddi bir mücadele verdiğini belirten Altun, şunları söyledi: 

“Bu ülkede esnaf olmak gerçekten zor iş. Biz, her türlü ekonomik zorlukla baş eden esnafın desteklenmesini beklerken, esnafımız, basından öğrendiğimiz yeni bir tasarıyla, yeni zorluklarla baş başa bırakılıyor. Sigaranın kapalı dolapta satılması önerisi, bize göre, vatandaşı bu ürünleri satın almaktan alıkoymayacağı gibi, sadece esnafın iş yükünü artırır. Diyelim ki bakkal o kapalı dolabı satın alacak parayı buldu. Sonrasında ne olacak? Oradan her gün sigara arayacak, bulacak ve müşterisine satacak. Böyle bir iş yükünü bakkalın sırtına yüklemeye neden ihtiyaç duyuluyor? Yetkililerimizden esnafın hayatını kolaylaştırmasını istiyoruz, zorlaştırılmasını değil. Onun için bu önerilerin yeniden, bir kez daha gözden geçirilmesini talep ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER