Başhekim Altay, 10 Ocak Gazeteciler Gününü Mesaj

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında bir mesaj yayınladı. Başhekim Altay,” Şanlıurfa’mızın kalkınmasında aktif görev alan basın mensubu hemşehrilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyorum. Dedi.

Başhekim Altay, 10 Ocak Gazeteciler Gününü Mesaj

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günü olduğunu hatırlatan Başhekim Altay, şunları kaydetti: ”İnsanlara sağlıklı ve doğru haber akışı sağlayan basın mensuplarının üstlendiği misyon oldukça önemlidir. Bu önemli görevi hakkıyla icra eden ve halkımızı bilgilendirmek için mücadele eden tüm basın mensubu arkadaşlarımız takdirin en büyüğünü hak ediyor. Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan basın çalışanlarının günü kutlu olsun.”

‘BASIN, TOPLUMSAL GELİŞMENİN SAĞLANMASINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİPTİR’

Basının toplumda çok önemli bir misyonu üstlendiğine dikkat çeken Başhekim Altay, şöyle konuştu: ”Demokratik ülkelerin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olan basının tarafsızlığı, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemli yere sahiptir. Bu kadar önemli bir görevi icra eden tüm basın mensuplarının ve özellikle de Şanlıurfa’mızın kalkınmasında aktif görev alan basın mensubu hemşehrilerimizin 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyorum.”

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER