Başbakan Binali Yıldırım'dan Urfa'lı Çiftçilere Müjde!

Şanlıurfada cazibeli sulama ile tarım yapamayan ve kendi imkanları ile yer altından elektrikle sulama yapan çiftçilerin DEDAŞ ile yaşanan sorun  çözüldü. 

Başbakan Binali Yıldırım'dan Urfa'lı Çiftçilere Müjde!

 DEDAŞ ve çiftçiler arasında ki sözleşmenin sona ermesinden sonra DEDAŞ eski uygulamayı kabul etmeyeceğini açıklamıştı. Şanlıurfa çiftçisinin büyük sıkıntılar yaşayacağını sezen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri bugün Başbakan ile bir araya geldiler. 

 TBMM'de Grup toplantısından sonra Başbakan Binali Yıldırım Şanlıurfa heyetini kabul etti. Toplantıya Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ,Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, Tarım Bakanı Ahmet Fakıbaba, Ak Parti Genel Başkan yardımcısı Mustafa Şentop, Şanlıurfa Milletvekilleri, Mahmut Kaçar, Halil Özcan, Kemalettin Yılmaztekin, Halil İbrahim Yıldız,Mehmet Akyürek, M.ali Cevheri, Ak Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül katıldılar.

 Toplantıda söz alan Şanlıurfa Milletvekilleri çiftçilerin geçmiş yıllarda ki DEDAŞ ile aynı uygulamanın devam etmesini istediler. Başbakan Yıldırım, sorunun çözüldüğünün müjdesini verdi. Başbakan Yıldırım, Eski Bakan Faruk Çelik'in formülünü bir yıl daha uzatmış oldu. Çiftçiler alınan karardan memnun oldular.  Toplantının yaklaşık iki saat sürdüğünü ifade eden Ak Parti Şanlıurfa il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül " Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile yapılan görüşmede Şanlıurfa için önemli karar aldık, çiftçilerimizin beklediği istediği oldu. ayrıca Viranşehir ilçemize Karayolları aracılığıyla bir park yapılacak "dedi.
 

STAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER