Başarılı Antrenör’den Urfanatik.Com’a Flaş Açıklama

Keçiören Belediyesi Türkiye Kadınlar Voleybol 2.Ligide mücadele eden Bağlamspor’un başarılı Antrenörü Şanlıurfa’lı Hamit Binmez Urfa’da oynanan Türkiye ile Ukrayna milli maçı sonunda Urfanatik.Com’a açıklamalarda bulundu.

A Milli erkek voleybol takımında  Cev Altın Avrupa liginde Ukrayna’yla karşı karşıya geldi.11 nisan kapalı spor komplesinde a milli takımı ilk seti 25,23 bitirerek galibiyete kenetlendi.voleybol maçının ikinci seti ise 25,23 tamamlayarak maça devam etti ve son set ise 25,20 tamamlayarak 3-0 galibiyetle ayrıldı.

Başarılı Antrenör Hamit bilmez şu ifadeleri kullandı;

Şanlıurfa’mızda Avrupa ligi Türkiye-  Ukrayna milli maçımız vardı. Geçekten bir Urfalı olarak gurur duydum. Basınıyla  seyircisi ile değerli belediye başkanları,  valisiyle ve il müdürüyle bir bütün olarak çok güzel bir atmosfer vardı. Türkiye 3-0’lık bir skorla Ukrayna’yı net bir skor,iyi bir oyunla yendi.  Özelikle benim en çok mutlu olduğum Urfa’da salon sporu daha öncesinde Türkiye kupası, bugünde Avrupa kupasının Urfa’da oynaması gerçekten Urfa için çok önemli Maçtan sonraki atmosfer seyirci ve sporcuları bütünleştiler, buda Urfa adına önemli bir gün oldu.

 Bütün seyirciler gerçekten zevk aldılar. Ben voleybol sever olarak çok mutlu oldum. Birde benim açımdan en güzel tarafı voleybol adına, voleybol antrenörleri adına çok güzel olan milli takım antrenörümüz Nedim Özbey’in milli takımın başında çıktığı ilk maçında galibiyetle dönemsi ve Türk antrenörlerin gereken değeri verilmesi benim çok hoşuma gitti.  Yani baktığınız zaman baskette milli takım antrenörleri hepsi Türk ve çok güzel bir ekip kurulmuş. Aynı zamanda futbola baktığınız zaman ilk dörtte giren takımların antrenörleri, Türk antrenörleridir.   Nedim  hoca bunu  içtenlikle söylüyorum ; Türk  antrenörlerin  gururu ,  çükü  bir Türk antrenörün  takımın başında olması  lazım  ve  bende bunu sonuna kadar savunan  biriyim.  Nedim  hoca adına  da çok  çok sevindim  ve çok  mutlu oldum.’ dedi.

Haber:İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 21:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER