Barış Pınarı Harekatında Onlarda Etkilendi

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatında 120 saat süre verildi. Bu arada, terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bölgeden Akçakale'ye atılan havan mermileri hem vatandaşların ölmesine sebep oldu,Hemde kuşları telef etti.

Barış Pınarı Harekatında Onlarda Etkilendi

İlçe merkezinde sivillerin yoğun olduğu bölgeye isabet eden havan mermileri nedeniyle 2 kişi şehit oldu bir çok kişi ise yaralandı. Akçakale ilçesinde Suriye sınırına sıfır evi olan Bedir Dal'ın evine havan mermisi düştü. Şans eseri yaralanan olmazken Dal'ın beslediği 300 kuştan 30 kuş atılan roket ve havan merilerin havada bıraktığı kirlilik nedeniyle öldü, bir çok kuş ise hastalandı.

Evine roket düşen ve 30 kuşu ölen Dedir Dal, " Benim evim Suriye sınırına sıfır konumunda barış Pınar hareketinde Suriye tarafından atılan havan mermisi ile evimde hasar meydana geldi. şans eseri bizde bir şey olmadı. Ama 30 Kuşum öldü. Şuan da güvercinlerde ve kuşlardaki hastalığın hem mevsimin dönmesinden, Bir de Suriye'de PKK terör örgütüne karşı yapılan operasyonda patlayan bombaların o barutların havadaki verdiği kirlilik etkisiyle kuşlarda etkileniyorlar, kuşlardaki hastalıklarının bir kaynağı da bu patlayan bombaların havaya bıraktığı gaz oranından oluyor. Benim 300 kuşum vardı. Barış Pınarı Harekatında patlayan bomba, havan mermilerinden dolayı 30 kuş'um telef oldu, bir çoğu da patlayan bombalardan meydana gelen hava kirliliği nedeniyle hastalandılar"diye konuştu.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER