Balıklıgöl’de Çalışmalar 2018’de Tamamlanacak

Bölgenin tarihi ve turistik mekânlarından balıklıgöl yerleşkesinin altyapısının yenilenmesi için çalışma sürüyor. Balıklıgöl platosunda yer alan döşeme caminde 2 yıldır restorasyon ve düzenleme çalışmalarına devam ediliyor.

Aşırı yağışlar nedeniyle zaman zaman su taşkınlarının yaşandığı ve balık ölümlerinin olduğu Balıklıgöl yerleşkesindeki sıkıntıları gidermek büyükşehir belediyesi tarafından başlatılan alt yapı çalışmasının 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor. Alt yapı çalışmaları kapsamında başlatılan çalışmalarda, yerleşke içerisindeki tünel, ŞURKAV çarşısı ile ziyaretçilerin gezdiği alandaki altyapı, drenaj ve su tahliye kanalları yenileniyor.

Etaplar şeklinde sürecek alt yapı çalışmasında ilk olarak Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan amfitiyatro alanı yıkılıp yeniden düzenlenecek. Geçen yıl Balıklıgöl'e yağmur sularının akması, kanalizasyondaki problemler ve zemini düzeltmek amacıyla kanalizasyon, yağmur suyu drenajı ve çim alanlardaki sızmalardan dolayı Balıklıgöl yerleşkesinde başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Yerleşkede yapılacak alt yapı çalışmasının ardından tarihi Urfa Kalesi'ne kadar olan güzergâhta peyzaj çalışması ile beraber parke taşı döşemesi yapılacak.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eren ozgur
Eren ozgur - 2 yıl Önce

Daha çabuk bitse daha iyi olur şehrinin vatandan hayirli olur insalah

SIRADAKİ HABER