Balıklıgöl Platosunda Yeni Düzenleme

Tarihi Balıklıgöl platosunu korumak ve geliştirmek alan yönetimini devir alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, alanda başlattığı projeleri bir bir gerçekleştirirken, şimdi de 4 adet modern temizleme aracını hizmete koydu.

İnanç turizminde her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Balıklıgöl platosunun alan yönetimini alan Büyükşehir Belediyesi, bölgede gerçekleştirdiği revizyon ve yeni düzenlemelerinin ardından güvenlik ve temizlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Son teknolojik donatılarının yer aldığı yeni alınan 4 yeni temizlik aracını bölgeye hizmete koyan Büyükşehir Belediyesi, gelen konukların rahatsız olmadan ve temiz bir ortamda ibadet ve gezilerini sürdürmelerini hedefliyor.

Balıklıgöl çevre temizliği için alınan 2 elektrikli çöp toplama, 1 vakumlu yol yıkama ve 1 adet yol süpürme aracının test aşamasını yerinde denetleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, araçların tüm fonksiyonlarını denetledi. Araçların Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak tarihi ve turistik yerlere sahip çıktıklarının altını çizdi.

Platoda bulunan vatandaşlarla sohbet ederek yeni düzenlemeler hakkında sohbet eden Başkan Nihat Çiftçi’ye, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız eşlik etti.

Araçların testinin ardından tarihi çarşılar bölgesine geçen Başkan Nihat Çiftçi, esnafla bir araya gelerek her zaman emirlerinde olduklarını belirtti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
pelemon
pelemon - 9 ay Önce

sayın başkan, o esnaf caddesinden geçtin değilmi.
peki sayın başkan benim size bir sorum siz turist olsanız. o caddeden geçerken yemek yiyecek oturup dinlenecek bir yer bulamazsanız bu şehirin aklınızdaki imajı nasıl olur. Allah aşkına. o caddeyi bir denetime koyun. arka taraftaki leş içinde olan ciğer olayını anlatmama gerek yok, bumu yani bizim şehrimizin imajı bumu bizim mutfağımız, her turist illa gelip bir otelin yada konuk evinin mutfağınamı muhtaç olsun.

SIRADAKİ HABER