Balıklıgöl Devlet Hastanesi Aylık 170 Hastaya Hizmet Veriyor

2018 yılından bu yana Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimliğini yapan Op. Dr. Ahmet Doblan hastane ile ilgili basına değerlendirmelerde bulundu. Balıklıgöl Devlet Hastanesinde acil ve polikliniklerle birlikte aylık ortalama 170 bin hastaya hizmet verdiklerini belirtti.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi Aylık 170 Hastaya Hizmet Veriyor

Op. Dr. Ahmet Doblan 2018 yılında Balıklıgöl Devlet Hastanesinde başhekimlik olarak göreve başladı. Belirlediği yönetim ile hizmetlerine başlayan Başhekim Ahmet Doblan, geçen dönemlerde gelen başhekim ve yönetimlerin yaptıklarının yanında daha fazlasını yaparak vatandaşlara hizmet etmek istediklerini belirtti. Hastanelerinin 2. Basamak bir hastane olduğunu belirten Doblan, bu konuda oluşan bazı ufak tefek sorunların normal olduğunu dile getirdi. Hastanenin şehrin merkezinde olduğu ve bulunduğu çevrede yoğun nüfusun var olmasından dolayı hastanedeki doktorların yükünün fazlalaştığını ifade ederek, Balıklıgöl Devlet Hastanesine acile aylık 45 ile 55 bin arasında hastaya hizmet verdiğini de belirtti. Başhekim Doblan, çocuk acilinin de revizyon çalışmalarını yaptıklarını ve gelen çocukların daha ferah ve daha güzel ortamda hizmet almalarını sağladıklarını söyledi. 

“Biraz Zamana İhtiyacımızın Var ”

Başhekim Op. Dr.Ahmet Doblan,  Balıklıgöl Devlet Hastanesinde Başhekimlik yaptığını ve ekip arkadaşlarıyla ekiplerini  kurduklarını  belirten Doblan,“Hizmetlerimize de başladık, bu hizmetlerimizin devamı olacaktır ama biraz zamana ihtiyacımızın olduğunu siz değerli vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum. Bu süreçte bizden öncekilerin yapmış olduğu çok değerli hizmetlerin yanında bizlerde ellerimizde geldiğince hizmet yapmaya çalışacağız.  Bu süre içerisinde başladığımız ve bitirdiğimiz ilk projemiz diyebileceğimiz Balıklıgöl Devlet Hastanesinde hasta odaların yenilenme projesiydi. İlk iki odamızı değerli şehitlerimiz, Ömer Halisdemir, ve Fethi Sekin adına birer oda yaptırdık. Şimdi diğer odalarımızda böyle bağışlar çerçevesinde yapmaktı, bu konuda işte gerekli Belediye Valilik olsun duyarlı vatandaşlar tarafından gelecek bağışlarla geride kalan yenileme çalışmalarımızı bitirmeyi düşünüyoruz. İnşallah iler ki zamanlarda daha modern daha konforlu bir Balıklıgöl Devlet Hastanesi göreceksiniz” şeklinde konuştu.

“Acil Girişimizden Aylık ortalama 45- 50 Bin Arasında”

Hastanemizde personel sıkıntılarının olmadığına değinen Doblan, “Cihaz sıkıntısı da belli aşamada ikinci basamak hastane olduğu için irili ufaklı sıkıntılar oluyor ama bunu ikinci basamak hastane diye düşündüğümüzde aslında yok. Ama anjiyo cihazı olsaydı kötü mü olurdu hayır çok iyi olurdu. Ama bizim Mehmet Akif Hastanesi gibi, Eyyübiye Devlet Hastanesi gibi bizden bir basamak üstte olan hastanelerde bu hizmet verildiğinden öncelik onlara veriliyor ama en yakın zamanda inşallah bizde bu hizmete başlarız. Bizim sadece acil girişimizden aylık ortalama 45 bin ile 55 bin arasında hasta girişi oluyor. Toplam hastanede aylık ortalama 124 bin poliklinik girişmelerimiz oluyor. 124 bin hastanın girip çıktığı bir yer ve özellikle Balıklıgöl Devlet Hastane eski, yapısı eski hastanede ister istemez ufak tefek sıkıntılar oluyor. Özellikle park sorunu gibi sıkıntılar mevcut inşallah onları da en yakın zamanda çözeceğiz” dedi 

“Hastane Çok Büyük Bir Nüfusa Hitap Ediyor”

ŞUSKİ Genel Müdürü’nün ölümü basında yer aldığını ve kendilerinin de basından takip ettiklerini söyleyen Doblan, “Biz soruşturmamızı başlattık soruşturmamız devam ediyor, sonuçlandıklarında neticeleri görülecektir. O toprak da çok ciddi sıkıntı var şimdi söyle biz aslında birkaç hafta önce Eyyübiye Belediyesinde bir söz almıştık, bize o toprak konusunda yardımcı olacaktı. Fakat bu aralarda bu taşeron işçilerin geçiş sınavı falan olduğu için bu sınavlarla uğraşmaktan çok fırsat bulamadıklarını, inşallah da birkaç hafta içerisinde bir miktar rahatlatacak, Ama tam bir rahatlatıldığını sağlandığını dersek Balıklıgölün fizik şartlarından biraz zor. Bizim hekim konusunda bir sıkıntımız yok, bizim fiziki olarak bu hastane içerisinde hekimleri yerleştirebileceğimizin başka bir odamız kalmadı zaten, şuanda bütün odalar dolu yani boşta bir odamız yok bütün odalarımız dolu hekimlerimizde çalışıyor. Ancak bu hastane çok büyük bir nüfusa hitap ediyorlar sıkıntı orada başlıyor. Yani bu etrafınızdaki nüfusu hastaneye yakın ve büyük olduğundan dolayı tek doktora 150 hasta 200 hasta giriş yapmak istiyor böyle bir şeyin mümkün olmadığını ya da yapsak bile sağlıklı olmayacağını vatandaşlarımızın bilmesini istiyoruz. Yani biz doktorun hasta kabul söz yapsak 1000 hasta girişi alsak bile bu hastaların muayene olması mümkün değil. O yüzden sizden fiziki şartlarımıza uygun ciddi bir doktor açığımız yok. Ama beli başlı branşlar da eksiklerimiz yok mu tabi ki var. Ama onlar bizden bağımsız Sağlık Bakanlığın atamaları sonucunda oluşacak Sağlık Bakanlığı bu konuda atama yapılması nasıl yapıyor. Orda da tabi ki keyfi bir şey yok Sağlık Bakanlığı ben Urfa’ya doktor yolamıyor gibisi yok. Burada nasıl bir şey oluyor mezun olan doktorların sayısına göre yani mezun olan doktor sayısı az olduğu içinde atamalarda yapılamıyor. Ama ki gönül isterdi ki Balıklıgöl Hastanesinde Plastik Cerrahi olmasaydı, cildiyece doktor sayımız 2-3 olsaydı psikoterapi sayımız daha fazla olsaydı. Bunları bizde istiyoruz emin olun ki bizde rahatlarız bizde vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alması bizi de sevindirir ancak mevcut şartlarda yapabileceğimiz bu kadar inşallah daha iyi gider” ifadelerini kullandı.

Ek Bina Konusunda Çalışmalar Devem Ediyor

Ek bina konusunda Sağlık Müdürümüz ve Bakanlığımızla beraber bir çalışmalarının olduğunu belirten Doblan,“Bizde bunu sıkı takip ediyoruz inşallah çok yakın zamanda plan proje ortaya çıkacaktır.  Balıklıgöl Devlet Hastanesi şehir dışına direk hasta transferi zaten yapamaz, 2’ci basamak olduğu için mecburen şehir içine hasta transferi yapar. Yani Balıklıgölden 500 yataklıya 500 yataklıdan sevk edilir. Fakat biz sevk talep ettiğimizde ve bu hastanelerde doluysa bizde de yer yoksa geri kalanı ise şehir dışına sevki 112 Ambulans Merkezi ayarlıyor. Yani çevre illerde en yakın olan en boş olan hastanelere sevk edilir” diyerek konuşmasını bittirdi.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Maşallah
Maşallah - 13 ay Önce

Mardinli zeyni de başarıdan başarıya koşuyor;maşAllah başarısız oldukça başka hastanelere müdür yapıyorlar

ÖNEMSİZ Çalışan
ÖNEMSİZ Çalışan - 13 ay Önce

Eleman sıkıntısı yok denmiş. O yüzden mi, aylık 55 bin hasta bakılan acilin, elaman sayısını düşürüyorsunuz. Halkın sorunlarına tabi ki değer verin. Ama halka hizmet sunan çalışanlarınıza da birazcık olsun değer, kıymet verin.

osman
osman - 12 ay Önce

bu kadar küçük bir hastane aylık 170 000 kişiye hizmet verremez,sadece veriyormuş muş gibi yapar.vatandaş kaliteli sağlık hizmeti alamaz ama vatandaşın eline reçte tutuşturdun mu yeter.urfalılarda memnun !!

SIRADAKİ HABER