Bakan Yılmaz’dan Almanya’ya tepki

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz:” Almanya'nın bu yasağı bu davranışı kendisini küçülmüştür” Uluslararası İslam Bilgeleri Zirvesi, Asya ve Pasifik ülkeleri Müslüman dini liderlerinin katılımıyla Şanlıurfa'da başladı.

Bakan Yılmaz’dan Almanya’ya tepki

Peygamberler şehri şanlıurfa’da başlayan islam zirvesine katıldıktan sonra beraberindeki milletvekilleri ile birlikte akparti Şanlıurfa il başkanlığını ziyaret etti.

Akparti il başkanlığını ziyaretinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'nın Gaggenau kentinde, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin Almanya Köln'de katılacağı programa izin verilmemesine değinen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Almanya'nın bu yasağı bu davranışı kendisini küçülmüştür." dedi.

Milli eğitim bakanı Yılmaz;”"Her iki kelimesinden biri adalet ve özgürlük diyen bir ülkenin sadece konuşmaktan bu kadar korkması bu kendilerinin kağıt üzerine döktükleri Avrupa değerinden en kadar uzak olduğunu gösteriyor. Bu Almanya'ya yakışmamıştır. Bu yanlış Almanya'nın değerini azaltmıştır. Umut ederim bu yanlıştan ısrar etmezler. Umut ederim bu yanlışı devam ettirmezler. Çünkü bu Almanya'nın demokratik değerlerine, bir hukuk devletine yakışmayan uygulamalardır. Almanya'nın bu yasağı bu davranışı kendisini küçülmüştür." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER