Bakan Yardımcısı Nebati; “Urfa’ya Üretmek Yakışır”

TÜMSİAD’ı ziyaretinde konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “Ürünleri ham ve işlenmemiş olarak satmak Şanlıurfa’ya yakışmaz”

Bakan Yardımcısı Nebati; “Urfa’ya Üretmek Yakışır”

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ve AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat TÜMSİAD Şanlıurfa Şubesini ziyaret etti. 3 saate yakın süren ziyarette TÜMSİAD Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Bakan Yardımcısı Nebati, üyelerin gündeme getirdikleri sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.

Ekonomik açıdan rahatlayacağımız günlerin yakın olduğunu söyleyen Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Devlet ve Hükümet olarak yapılması gerekenleri titizlikle yaptıklarını, iş dünyasının da kendi üzerine düşeni yapması gerektiğinin altını çizdi. Özellikle katma değer ve üretime vurgu yapan Nebati, “Ürünleri ham ve işlenmemiş olarak satmaktansa, bunları işleyip katma değerini de kazancımıza eklemek mecburiyetindeyiz. Buğdayı buğday olarak, pamuğu pamuk olarak satmak Urfa’ya yakışmıyor. Mutlaka işlemeli ve mamule dönüştürüp satmamız gerekiyor. Ziyaretlerimizde iş dünyasının ve esnafın sıkıntılarını dikkatle dinliyoruz. İnşallah istikrar ortamının devamı sayesinde bu sıkıntılar son bulacaktır. Özellikle Bankacılık uygulamalarında karşılaşılan sorunları ve ifade edilen diğer hususları not aldım. Bu sıkıntıların giderilmesi için de elimden geleni yapacağım” şeklinde konuştu.

Toplantı hakkında değerlendirmelerde bulunan TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı M.Sadık Sade ise, Bakan Yardımcısının ziyaretinin kendileri açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti. Sade açıklamasında “İcracı devlet büyüklerimizi yanımızda ve yakınımızda görmek bizleri umutlandırıyor ve cesaretlendiriyor. İş dünyası olarak sorunlarımızı aracısız bir şekilde çözüm mercilerine aktarmak bizim için çok önemli.. Bu nedenle Bakan Yardımcımız sayın Nureddin Nebati’ye teşekkür ediyoruz. Sorunlarımızı, sıkıntılarımızı ve her şeyden önemlisi çözüm önerilerimizi kendilerine ilettik. Çok verimli bir ziyaret oldu” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
urfalı haho diyo
urfalı haho diyo - 8 ay Önce

üretimmi kaldı sayenizde rekor derecede tüketim var dışardan geliyo herşeyimiz esnaf bitdi halk kuru ekmege muhtaç oldu işsizlk ekonomi çökdü kimin umurunda halen herşey yolundamış gibi davranmakla olmuyo sayın bakan afrikayla yarışır hale geldik gençler heba olmuş ailler dagılıyo millet borç batagında faize krediye batmış bankalar peşlerinde durum çok vahim yaşıyoz biliyoz kuru ekmege muhtaç olduk desek yalan olmaz

SIRADAKİ HABER