Bakan, Şehir Hastanesi Sorusunu Yanıtsız Bıraktı

Sağlık Bakanı yardımcısı Halil Eldemir, Şanlıurfa'nın sağlık alanında yaşadığı sorunları yerinde inceledi.

Bakan, Şehir Hastanesi Sorusunu Yanıtsız Bıraktı

Vali Abdullah Erin, Şanlıurfa Milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, ilimizin sağlık alanında yaşadığı sıkıntılara ilişkin Eldemir'e detaylı bilgiler verdi.

HEKİM SIKINTISI GİDERİLECEK

Bakan Yardımcısı Eldemir, Büyükşehir Belediyesi'ni ziyareti sırasında yaptığı açıklamada Şanlıurfa'ya çoğunluğu Kadın-Doğum ve Çocuk Hastalıkları olmak üzere 300'ün üzerinde hekimin atanacağını, fiziki şartların iyileştirileceğini, talepte bulunulan yatırımlar arasında yer alan Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (AMATEM) projesine yakın bir zamanda start vereceklerini bildirdi.

Eldemir'in ziyareti sırasında gündeme gelen konulardan biri de defalarca seçim vaatleri arasında yer alan ancak sürüncemede kalan 1700 Yataklı Şanlıurfa Şehir Hastanesi projesiydi. Bakan Yardımcısı, GAP vadisindeki proje alanını inceledi ancak her hangi bir açıklama yapmadı. 'Şehir Hastanesi projesinde son durum nedir? Sorunu yanıtsız kaldı.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Şubat 2018 günü Partisinin il kongresi için geldiği Şanlıurfa'da,  Şehir Hastanesi projesiyle ilgili olarak yaşanan gecikmeyle ilgili olarak, ilgili firmaya son bir şans verdiklerini belirterek, “Kimsenin, eften püften sebeplerle milletimizi de, devletimizi de oyalamasına göz yumamayız. Şayet süratle projeye başlayıp, en geç 2021 yılında Urfalı kardeşlerimizi bu hizmetle buluşturamazlarsa, hiç kusura bakmasınlar, biz kendi başımızın çaresine bakar, başka bir yolla bu işi hallederiz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Urfahizmet.com

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
s.kaplan
s.kaplan - 1 yıl Önce

antep şehir hastanesi bitmek üzere.......

SIRADAKİ HABER