Bakan Pakdemirli, Beyazgül’e Tekerleme İle Destek Verdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geldiği Şanlıurfa’da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül’e okuduğu tekerleme ile destek verdi.

Belli temaslarda bulunmak üzere öğlen saatlerinde Şanlıurfa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette bakana AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Başkanı Bahattin Yıldız, Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Milletvekilleri ve il teşkilatı eşlik etti.

Burada seçimlerle ilgili konuşan Bakan Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığını Urfa için çok değerli olan ve sürekli fikir aldığı abisi olarak gördüğü Fakıbaba’dan aldığını bunun ise bir bayrak yarışı bir hizmet yarışı olarak gördüğün söyledi. Pakdemirli ayrıcı seçim çalışmaları kapsamında Büyükşehir Adayı Beyazgül’e tüm ekibin canla başla destek vermesi gerektiğini söyleyerek,  okuduğu “Ver oyunu boz oyunu, her gün gül, olmasın ürünün zayii emeğin kül. Urfa berekettir, Urfa nimet, Urfa gül, Urfa’ya yakışacak Zeynel Abidin Beyazgül” tekerlemesi ile destek verdi.

‘Fakıbaba fikir aldığım bir abimdir’

“Şanlıurfa bakana alışık bir yer onun için sayın bakan, ne yapacak ne edecek, Urfalılarla arası nasıl olacak biz her zaman şunu söylüyoruz. Bu işler bir hizmet yarışı bir bayrak yarışı, ben çok değerli bir insandan Urfa’nın çok nadidede bir insanından bu görevi aldım. Ama teslim almakla kalmadım aynı zamanda danıştığım, fikir aldığım bir abimdir kendisi.” Dedi.

‘Urfa’nın dedikleri bizim için her zaman emirdir’

Bakan Bekir Pakdemirli, “Urfa ile alakalı olarak tabi ki bende bakanınız olarak 81 ilin bakanı olarak bende ilgilenirim. Bir hemşeriniz olarak bende ilgilenirim. Ama Sayın Fakıbaba bize Urfa aile ilgili ne emrederse biz onu imkânlar mertebesinde her zaman Urfa’nın dedikleri bizim için emir olur. Bu konuda Urfalıların be Urfalı hemşerilerimiz hiçbir endişesi olmasın. Burada seçime sayılı günler kaldı, AK belediyeciliği tanınmamış belediyelere belediyeciliğimizi tanıtmak, genel mevcut belediyeler de de mutlaka devamını getirmemiz gerekiyor.”

‘Treni kaldırmamız gerekiyor’

“Özellikle yerel seçimlerde kritik olan bir nokta var tren kalktım 5 sene sonra aynı istasyona uğramıyor o yüzden, o treni kaldırmamız gerekiyor. Ben her alanda Şanlıurfa’yı çok başarılı ve teşkilatı çok canlı görüyorum. Ama bazı ilçelerimizde problem olmasın diye özellikle ilçelerimizde yoğunlaşma konusunda bakanınız olarak sizden arzu ediyorum.” Şeklinde konuştu.  

‘Bakanlığımıza ait ne hizmet varsa bunu çözmeye varız’

“Bu seçim ister istemez iki eksende geçiyor, birinci eksende 24 Haziranda bir vize aldık bu vizenin adı Recep Tayip Erdoğan bu ülkeyi 2023’e kadar yönetsin oldu. Bu vize 2023’e kadar geçerli bir vizedir. Ama ister istemez yerel seçimlerde alınacak sonuçlar yerel seçimlerde oylarda bir azalma durumu olursa ister istemez muhalefette bunu tekrarda seçim olarak masaya getirebilecektir. Türkiye’nin bana göre seçime ihtiyacı yoktur. Artık seçimden kurtulmamız lazım. Seçim demek, beklenti demek, beklentilerin askıya alınması demektir. O yüzden inşallah bu yerel seçimleri de görelim AK Parti belediyeciliği Şanlıurfa’da devam etsin ve tüm Türkiye’de sizlere ait, bakanlığımıza ait ne hizmet varsa bunu bir şekilde Ankara’da oturup sizlerle hizmet için çalışmalarımızı sürdürelim.” İfadelerini kullandı.

‘Bizim dört tane kırmızı çizgimiz vardır’

“İnşallah vatandaşımız imama küfür edeni, ezanı ıslıklayanlara 31 Martta dersini verecektir. Ben Urfa’nın da bu konuda bir ders vereceğine inanıyorum. Bana göre de farklı farklı partilere gidiyoruz, ama Cumhur İttifakı olarak 4 tane kırmızıçizgimiz var, tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan bunları oturup konuşabiliyorsak, herkesle bir araya oturup, herkesle bir arada yemek yer herkesle bir arada tema olup kalkarız diye düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.  

‘Urfa’nın oyları ile inşallah Türkiye’nin de oylarını yükseltecek’

“Türkiye’de Kürt ve Türk kardeşlerinin önüne ne bir set çekme hakkı vardır nede öyle bir gücü vardır. Tarım ve orman Bakanlığımızla alakalı birçok talep var. Buradaki konuşmamı sadece siyaset sınırlı kalsın. Benim tabi ki ana kademenden Gençlik kollarından özellikle kadın kollarında bir ricam var, kapı kapı dolaşacağız. Diyeceğiz ki, Hadi dostum, hadi arkadaşım bu Recep Tayyip Erdoğan meselesi değil bu Devlet Bahçelinin meselesi değil, bu milletin meselesi, bu çocukların geleceği meselesi bize oy vermeyenleri ikan edip, geçmişte Urfa’da her ne oy aldıysak ne başarımız varsa o başarıyı katlayacak şekilde bir çalışma yapmamız gerekiyor. Urfa’nın oyları ile inşallah Türkiye’nin de oylarını yükseltecek bir kademeye ulaşırız. 31 Martta aklımız yanlış bir yere gitmesin diye bir tane tekerleme yazdım onu da buradan sizlere okuyayım, Ver oyunu boz oyunu her gün gül olmasın ürünün zayii emeğin kül Urfa berekettir, Urfa nimet Urfa gül, Urfa’ya yakışacak Zeynel Abidin Beyazgül” gönül onun rekor üstene rekor ile belediye başkanlığı koltuğuna oturmasını Urfa’nın tüm ilçeleri ile beraber çok güçlü koltuğuna oturmasını arzu ediyorum. “ diyerek konuşmasına son verdi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 19:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDULKADİR ÖZCAN
ABDULKADİR ÖZCAN - 8 ay Önce

Benim bildiğim tarım bakanı tarım'dan bahseder desteklemelerden hele hiç bahsetmedi ne olacak bu çiftçilerin hali perişan

hakan as
hakan as - 8 ay Önce

tutuşmuş bunlar farkındalar ellerinden gidecek urfa :)

SIRADAKİ HABER