Bakan Fakıbaba Sırbistan'da

Türkiye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,Tarım iş forumu etkinliğine katılmak için Sırbistan’a gitti.

Bakan Fakıbaba Sırbistan'da

Fakıbaba, Türkiye-Sırbistan Tarım İş Forumu'na katılmak üzere geldiği  Belgrad'da,  Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Başbakan Ana Brnabic ve Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı  Rasim Ljajic bir araya geldi..

Fakıbaba, Türkiye-Sırbistan Tarım İş Forumu'nun amaçlarından birinin de yakın zamanda  Sırbistan'a gelmesi beklenen  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretinin hazırlıklarını yapmak olduğunu söyledi

Fakıbaba, iş adamlarının da bu isteğe sahip olduğunu gördüklerini ifade ederek, "Gittikçe bu ilişkilerin çok daha üst seviyeye geleceğine ben şahsen yürekten inanıyorum." dedi.

Fakıbaba, bugün bir araya geldiği  Sırbistan  Cumhurbaşkanı Vucic ve Başbakan Brnabic'i  Türkiye'ye karşı son derece samimi bulduğunu söyleyerek, "Bu karşılık dostluk ve iyi ilişkinin devam edeceğini düşünüyorum." dedi.

Halk bank  Sırbistan'daki şube sayısını artıracak

Türkiye-Sırbistan Tarım İş Forumu'nun sponsoru Halkbank'ın Genel Müdürü  Osman Arslan da iki yıldır faaliyet gösterdikleri  Sırbistan'da 31 şubeleri olduğunu ifade ederek, Türk iş adamlarının  Sırbistan'a yapacağı yatırımlarla bankanın da buradaki etkinliğinin artacağını söyledi.

Arslan, bankanın  Sırbistan'daki varlığını büyüteceklerini belirterek, "Halk bank, ikili ticaretin artmasında ciddi bir fonksiyon üstlenecektir." dedi.

Bankanın  Sırbistan'da yeni şubeler açmayı planladığını ifade eden Arslan,  Sırbistan'ın tüm büyük kentlerinde faaliyet göstermeyi hedefledikleri kaydetti.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER