Bakan Fakıbaba: Şanlıurfa Türkiye’nin Sigortasıdır

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba seçim çalışmaları kapsamında Harran ilçesinde temaslarda bulundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, 27 Dönem Milletvekili Adayları Ahmet Akay ve İbrahim Ayhan ile birlikte Harran Belediyesini Ziyaret Etti. Bakan Fakıbaba ve beraberindekiler daha sonra Harran Hükümet Konağı, Hayati Harrani Türbesi, Harran Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret etti. Esnaf ziyareti de gerçekleştiren Bakan Fakıbaba AK Parti İlçe Teşkilatı, Muhtarlar ve STK’larla da toplantı yaptı.

Harran’ın kendisi için önemli bir yeri olduğunu kaydeden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Harran bizim gururumuzdur. Sadece oy olarak değil İlçe olarak, insanları olarak, üreticileri olarak bizim her zaman gurur duyduğumuz arkadaşlarımız. Bu bağlamda evelallah fırtına gibi eseceğiz. Bakın 150 yataklı hastanenin temelinin atılmasıdır, Harran İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ben değişimi ile ilgili ben bir istek almadım ama Türkiye’nin en mükemmel İl Tarım Kompleksini Şanlıurfa’da yapıyoruz. Şanlıurfa’da 8 ilçemizde bunun için de Harran’da dâhil Tarım İl Müdürlüğünü değiştiriyoruz. Şanlıurfa merkezde 50 bin tonluk depoculuk yapıyoruz.  Yem fabrikası, isot fabrikası, fıstık deposu ve inşallah 13 Haziran’da Türkiye’nin en önemli Et Süt Kurumunu 103 dönüm alanda bir temel atma törenini yapacağız. Besi organizenin temel atama törenini yapacağız, gıda organizenin temel atma törenini yapacağız. Sayamayacağım kadar eğitimden sağlığa kadar birçok şey yaptık yapmaya devam edeceğiz. Buna emin olun biz halkın hizmetkarıyız buna emin olun. Sizlerde ben de, mahalle başkanımızdan Cumhurbaşkanımıza kadar biz bununla AK Parti olduk. Biz bununla insanların gönlüne girebildik.”

Şanlıurfa’nın çok önemli bir şehir olduğunu ve Şanlıurfa’da ki huzur ve kardeşliğin sürekli devam etmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Fakıbaba “Şanlıurfa kilit bir şehir Şanlıurfa Allah korusun Türkiye’nin sigortasıdır, bu sigortanın da sahibi de sizlersiniz. Şanlıurfa’ya bir şey olursa Türkiye yanar Allah muhafaza yüzden birlik beraberlik içerisinde olmamız lazım” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reis sevdalısı
Reis sevdalısı - 1 yıl Önce

O zaman Türkiye'nin sigortası atmış.

Kerkere
Kerkere - 1 yıl Önce

sigortayı attırdınız , 2. ceket davasını sen yaptın bu halk sana daha güvenmez

SIRADAKİ HABER