Bakan Fakıbaba, Personel Alımları Talebine Nasıl Yaklaşacak?

Başbakan Yıldırım tarafından yeni Bakanlar Kurulu açıklandı. Adayların yeni Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba'dan taleplerini ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Bakan Fakıbaba, Personel Alımları Talebine Nasıl Yaklaşacak?

Kabine değişimiyle birlikte atama bekleyen adayların taleplerini yeni Bakanlarımıza aktarmayı sürdürüyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na Şanlıurfa Milletvekili Faruk ÇELİK’in yerine yine Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref FAKIBABA getirildi. Yazı dizimizin üçüncüsünü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ayırdık.

Farklı ve Kuralları Olan Bir Bakan

Yeni Tarım Bakanımız göreve gelir gelmez yaptığı ilk açıklamada ''Benim için çalışma saati 8 değil 20 saattir. Kesintisiz 20 saat çalışacağım, vatandaşlarımıza bunun sözünü verebilirim." şeklinde açıklama yaparken Bakanlık devir teslimi için de hemşehrilerine “yorulmamalarını, masraf etmemelerini” istirham ediyorum açıklaması yapmıştı. Bakanlık görevinden hemen bir gün sonra da Bakanlık çalışanlarıyla toplantı yaparken şike iddiası konusuna da el attı. Kurbanlık fiyatları konusunda da "Kurbanlık fiyatlarını rahatlatmak için kolumuzu değil, vücudumuzu, canımızı ortaya koyacağız.” şeklinde iddialı bir çıkış yaptı.

Bakan Fakıbaba, Personel Alımları Talebine Nasıl Yaklaşacak?

Bakanlığa 2058 sözleşmeli personel alımı gerçekleşti. Bakan değişikliğinin olduğu saatlerde Tarım Bakanlığı sözleşmeli personel sonuçları da açıklandı. Evrak teslim süreci başladı. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği 500 personel alımı yaparken Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu da 200 personel için ilana çıktı. 

Eski Bakanımız Faruk ÇELİK, personel alımlarıyla ilgili zaman zaman bilgilendirmeler yapmıştı. Yeni Bakanımız FAKIBABA’nın personel alımlarına nasıl yaklaşacağı bilinmiyor ama TİGEM’e personel alımı beklentisi var. 2017 yılı içinde Bakanlığa yeni personel alımı zor gözüküyor. İl dışı yer değiştirmeler, yeni atananların göreve başlaması birkaç ayda tamamlanacak olup personel norm durumu da şekillenmiş olacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gariban
Gariban - 2 yıl Önce

Hocam Allah rızası için bu haberi yeniden yapın.Tarım mesleki veteriner sağlık meslek lisesi mezunu veteriner sağlık teknisyenleri kadro en azından 10-20 kadro bekliyor,Yüksek puanımız var yanmasın FakıBABA ekmeğimize vesile ol.

SIRADAKİ HABER